Portal kapele.net - Zespoły, Koncerty, Ogłoszenia muzyczne

Szukaj wydarzeńAktualności w kategorii blog


Jakie akcesoria są przydatne dla posiadaczy gitar akustycznych?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie akcesoria mogą okazać się niezbędne dla posiadacza gitary akustycznej? Właściwe wyposażenie może znacząco wpłynąć na jakość dźwięku, komfort gry i ogólną satysfakcję z posiadania tego instrumentu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej różnym dodatkom, które mogą okazać się niezwykle przydatne dla każdego gitarzysty. Czy jesteś gotowy na pełne praktycznych porad i wskazówek wprowadzenie w świat akcesoriów dla gitarzystów? Zapraszamy do lektury!

Amplitunery czy wzmacniacze stereo - co wybrać?

Amplituner i wzmacniacz stereo to urządzenia, które wielu osobom kojarzą się z praktycznie takim samych działaniem i zastosowaniem. W rzeczywistości jednak różnią się nieco od siebie. Zarówno amplitunery jak i wzmacniacze stereo mają swoje unikalne cechy i zastosowania, które mogą zaważyć na komforcie i satysfakcji z korzystania ze sprzętu audio. W tym artykule przyjrzymy się bliżej obu typom urządzeń, aby pomóc Ci dokonać świadomego wyboru. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, które z nich będzie dla Ciebie najlepsze. Zachęcamy do lektury!

Wpływ na brzmienie gitary elektrycznej

Decydując się na zakup gitary elektrycznej powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, jakie posiada ona przetworniki. Jeżeli szukamy instrumentu, który posłuży nam do grania ostrego rocka lub metalu, tego typu gitara powinna posiadać przynajmniej jeden pickup typu humbucker. Do wyboru są także gitary z nieco węższymi przetwornikami single coil, które oferują jaśniejsze i bardziej delikatne brzmienie. To jednak nie jest tak, że humbucker zabrzmi ostro, a single coil delikatnie, bowiem charakter brzmienia zależy w dużym stopniu od tego, jak silnego przesteruj użyjemy. Jeśli przester będzie zbyt mocny, łączenie go z przetwornikiem single coil może skutkować nieprzyjemnym szumem, dlatego do ostrego grania lepiej sprawdzi się humbucker.

Gitary akustyczne - poradnik dla początkujących graczy

Gitary akustyczne to jedne z najpopularniejszych instrumentów muzycznych. Są chętnie kupowane na całym świecie. Gitara to nie tylko instrument solowy, gdyż służy też jako akompaniament do śpiewu czy innych instrumentów. Od czego warto zacząć?

Pomysł na pierwszą gitarę elektryczną

Nie jeden młody chłopak marzy by zostać gitarową gwiazda rocka, ale takie marzenia spełniają się tylko nielicznym. Za to nic nie stoi na przeszkodzie by zostać gitarzystą i to dobrym. Oczywiście tak jak do wszystkiego, tak i w przypadku muzyki, a może nawet szczególnie muzyki trzeba mieć odpowiednie predyspozycje do tego no i przynajmniej odrobinę talentu. Za resztę będzie odpowiadała ciężka mozolna praca, która dopiero może zaprocentować w przyszłości tym, że zostaniecie dobrymi gitarzystami albo gitarzystkami. Oczywiście podstawową sprawą będzie instrument, bez którego nasze marzenia się nie spełnią. Na rynku dostępnych mamy ogromną ilość modeli w różnych cenach, warto zatem wybrać ten, który będzie najodpowiedniejszy dla nas.

Czym powinien wyróżniać się zespół muzyczny grający na imprezach okolicznościowych?

Jak założyć kapelę?