Portal kapele.net - Zespoły, Koncerty, Ogłoszenia muzyczne

Jesienna trasa Corruption

Już 9 października w klubie Piekarnia w Opolu, rozpocznie się trasa koncertowa pochodzącego z Sandomierza zespołu Corruption

Corruption zagra głownie utwory głównie pochodzące z płyty "Virgin's Milk", od wydania albumu mija w tym roku dokładnie 10 lat.

Jako goście na poszczególnych koncertach pojawią się zespoły: Jack Crusher, Pigs in Tank, Myly Ludzie i Personal Insult.


Zagramy kolejno:
9.10 Opole, Piekarnia
10.10 Wrocław, Ciemna Strona Miasta
16.10 Sandomierz, Lapidarium
17.10 Żory, Ozi Pub
18.10 Katowice, Katofonia
22.10 Bydgoszcz, Estrada
23.10 Malbork, Makul@tura
24.10 Pszczółki, Bar Słoneczny
25.10 Warszawa, Progresja
29.10 Łódź, New York
30.10 Stalowa Wola, Labirynt
31.10 Skarżysko Kamienna, Semafor

W trakcie koncertów będzie można zaopatrzyć się w limitowany wzór koszulki przygotowany specjalnie na trasę. Całą oprawę graficzną przygotował gitarzysta Robert Zembrzycki.

Zespół ma na koncie siedem studyjnych płyt, wydawnictwo DVD, liczne koncerty m.in. na festiwalach Metalmania, Sonisphere, Ursynalia 2013, MetalFest 2013, Wacken Open Air, jak i u boku takich zespołów jak: Deep Purple, The Cult, Behemoth, Soulfly, Motorhead, Down, Vader, Red Fang, Pentagram, Orange Goblin, Phil Anselmo & The Illegals.
W 2011 roku album "Bourbon River Bank" został nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii album roku - metal. Muzycy związani są od ubiegłego roku z wytwórnią Metal Mind Productions, dla której wydali siódmy album zatytułowany "Devil's Share". Teledysk promujący album do utworu "Born to be Zakk Wylde" udostępnił na swoim oficjalnym profilu Zakk Wylde. Wideoklip pojawił się także na oficjalnym profilu Black Label Society.
Obecny skład zespołu:

Piotr "Anioł" Wącisz - bas, chórki (także Virgin Snatch),

Jacek Hiro - gitara solowa (także Roman Kostrzewski & Kat, Sceptic),

Łukasz "Chuck Rebel" Adamczak - wokal,

Robert Zembrzycki - gitara, chórki,

James Stewart - perkusja (także Vader, Divine Chaos, Sceptic).