Portal kapele.net - Zespoły, Koncerty, Ogłoszenia muzyczne

Szukaj wydarzeń


Pomysł na pierwszą gitarę elektryczną

Nie jeden młody chłopak marzy by zostać gitarową gwiazda rocka, ale takie marzenia spełniają się tylko nielicznym. Za to nic nie stoi na przeszkodzie by zostać gitarzystą i to dobrym. Oczywiście tak jak do wszystkiego, tak i w przypadku muzyki, a może nawet szczególnie muzyki trzeba mieć odpowiednie predyspozycje do tego no i przynajmniej odrobinę talentu. Za resztę będzie odpowiadała ciężka mozolna praca, która dopiero może zaprocentować w przyszłości tym, że zostaniecie dobrymi gitarzystami albo gitarzystkami. Oczywiście podstawową sprawą będzie instrument, bez którego nasze marzenia się nie spełnią. Na rynku dostępnych mamy ogromną ilość modeli w różnych cenach, warto zatem wybrać ten, który będzie najodpowiedniejszy dla nas.

Każdy młody przyszły gitarzysta wybierając swój pierwszy instrument z bardzo dużą uwagą przypatruje się jej cenie. I bardzo dobrze, bo mało kogo tak stać, by lekką ręką mógł pójść do sklepu i bez krępacji wydać kilka tysięcy złotych. Zwłaszcza, że do końca jeszcze nie wiemy, czy podołamy temu zadaniu i co wtedy? Dlatego, warto zainwestować w taki instrument, który nie straci na swojej wartości i nawet jeżeli nam przyjdzie pożegnać się z gitarą, to sprzedając taki instrument nie straćmy zbyt dużo. Oczywiście my tu nie zakładam, że się poddacie tylko, że będziecie wytrwale ćwiczyć i dążyć do doskonałości. Ale do tego, żeby wam się dobrze ćwiczyło będzie potrzebny też dobrej jakości instrument. Nie oszukujmy się, na najtańszym budżetowym instrumencie nie pogracie, a tylko możecie się zniechęcić.

Nie znaczy to oczywiście, że będziecie potrzebowali nie wiadomo jakich środków finansowych, bo zapewniam Was, że można znaleźć dobrej jakości budżetową gitarę elektryczną, która będzie dobrze brzmiała i na której będzie Wam się wygodnie grało. Trzeba jedynie wiedzieć na jakie marki i na jakie modele warto zwrócić uwagę a jakich unikać. To jakich unikać, to temat rzeka, więc zdecydowanie na inny artykuł, ale to na jaką markę i jakie modele zwrócić uwagę to możemy Wam przybliżyć.

Bez wątpienia marką godnym uwagi jest japońska Yamaha, która od lat jest światowym producentem instrumentów muzycznych i całego sprzętu muzycznego zarówno tego estradowego jak i studyjnego. W ofercie tego producenta znajdują się zarówno instrumenty akustyczne jak i elektroniczne. Również bardzo szeroki asortyment stanowią gitary, w tym gitary elektryczne, które przez wielu gitarzystów uważane są za najlepsze. Wychodząc naprzeciw gitarzystą początkującym Yamaha przygotowała linię gitar z serii Pacifica, która od wielu lat cieszy się uznaniem wśród gitarzystów z całego świata.

Yamaha Pacifica 012 to gitara o szerokim zastosowaniu, który spełni swoje zadanie zarówno w muzyce rockowej, bluesie czy reggae jak również doskonale nada się do rozpoczęcia nauki. Posiada ona trzy przetworniki w układzie H-S-S, co oznacza, że przy mostku znajduje się humbucker, a na środku i przy gryfie znajdziemy przetworniki typu single coil. Jeśli mamy ochotę na granie ostrzejszej muzyki, wystarczy przełączyć gitarę na humbucker przy mostku i użyć przesteru, a wówczas uraczy nas ostre i bardzo dynamiczne brzmienie, idealne do cięższych riffów. Przetworniki typu single coil charakteryzują się bardziej czystym i jaśniejszym brzmieniem, ale nie oznacza to, że nie można łączyć ich z przesterem. Yamaha Pacifica 012 to dzisiaj jeden z najpopularniejszych modeli, jeśli mówimy o gitarach przeznaczonych dla początkujących muzyków. Zarówno wykonanie jaki i brzmienie nie pozostawia wątpliwości, że japoński producent to światowy lider w tej dziedzinie. Pacifica to obecnie klasyka, którą doceniają zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Prezentowany model to najtańszy z całej rodziny, który jednak bez kompleksów konkurować może z droższymi gitarami innych marek.

Dla trochę bardziej wymagających gitarzystów dysponujących trochę zasobniejszym portfelem Yamaha ma do zaproponowania model Pacifica 311H Vintage. Jest to oczywiście nadal półka budżetowa, ale już jakość zdecydowanie zbliżoną do instrumentów z dużo droższego segmentu. Jest to bardzo uniwersalna konstrukcja, gdzie wygoda gry i doskonałe brzmienie to podstawowe walory, które zostały już docenione przez gitarzystów na całym świecie. Instrument został wyposażony w unikalny układ przetworników. Dzięki przetwornikowi P90 można uzyskać klasyczne, jasne i krystaliczne brzmienie oraz mocno przesterowane "warknięcia", które zadowolą wszystkich miłośników cięższej muzyki. Całości dopełnia mocny humbucker z opcją rozłączania cewek split-coil. Połączenie takie daje ogromną paletę brzmieniową. Natomiast korpus instrumentu wykonany został z olchy, gryf z klonu a podstrunnica to palisander. Gitara wizualnie posiada charakterystyczny design, który jest pewnego rodzaju połączeniem klasyki i nowoczesności.

Podsumowanie

Tych nieprzekonanych można by było odesłać do jeszcze kilku innych marek ale po co, jak można mieć w bardzo dobrych pieniądzach bardzo dobrze brzmiącą i wygodną Yamahę.