2023-11-21 - Spektakl "Jeszcze tylko trzy razy" Wojciech Furman. PRZESTRZENIE SZTUKI TANIEC 2023, WROCŁAWSKI TEATR PANTOMIMY - 210041 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - "Jeszcze tylko trzy razy" Wojciech Furman. PRZESTRZENIE SZTUKI TANIEC 2023, WROCŁAWSKI TEATR PANTOMIMY

Plakat
Kiedy: 2023-11-21, godzina 18:00:00
Gdzie: Kłodzko, Kłodzki Ośrodek Kultury, pl. Jagiełły 1
Bilety od: 20.00zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

"Jeszcze tylko trzy razy" Wojciecha Furmana podczas Kłodzkiej Jesieni Teatralnej 2023 zobaczymy w ramach programu "Zaproś nas do siebie", który Kłodzki Ośrodek Kultury reazliuje z Wrocławskim Teatrem Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

"Jeszcze tylko trzy razy"
Przedstawienie inspirowane osobistymi doświadczeniami autora, który zmagał się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi (OCD). OCD to pułapka, w której perfekcyjnym rozwiązaniem problemu (obsesji) wydaje się działanie (kompulsja) – karmiące potwora wciąż dopominającego się o więcej. Potwora, który pożera ciało, głowę, relacje, pasję i pracę.

Twórcy chcą wyciągnąć ze społecznej szuflady temat tej cichej i wstydliwej choroby, jaką są zaburzenia obsesyjno-kompulsywne oraz rzucić światło na jej naturę. OCD niesłusznie redukowane jest do równego układania rzeczy, czy częstego mycia rąk, co prowadzi do głębokiego niezrozumienia samej choroby, a przede wszystkim zmagających się z nią osób. OCD to choroba, o której warto mówić i leczyć ją, ponieważ można się z tej klatki wydostać.

W przedstawieniu ważną funkcję będą pełniły również rekwizyty. Odważna i przemyślana praca z rekwizytem to silne i cenione zjawisko na światowej scenie tańca współczesnego, wymagające od performera wysokich kompetencji fizycznych. Mimo swojej atrakcyjności, zjawisko to nie doczekało się jeszcze swojej wyraźnej reprezentacji na polskiej scenie tańca.

Premiera
16 WRZEŚNIA 2023
Centrum Sztuk Performatywnych | PIEKARNIA
podczas Festiwalu Przestrzenie Sztuki

Czas trwania
50 MINUT

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Na koncercie wystąpią:

Plakat

O artyście

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Znajdź nocleg w pobliżu