2023-10-08 - Inne "W to mi graj" – Teatr Itakzagramy - 209135 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńInne - "W to mi graj" – Teatr Itakzagramy

Plakat
Kiedy: 2023-10-08, godzina 12:30:00
Gdzie: Warszawa, Dorożkarnia Sala widowiskowa (nr 1), ul. Siekierkowska 28
Bilety od: 15.00zł

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Paweł i Gaweł w jednym stali domu…” – któż z nas nie zna tego wiersza Aleksandra Fredry, tak samo jak i opowieści
o psotnej Małpie, która postanowiła wziąć kąpiel. Wszyscy pamiętamy, że zarówno dla Małpy, jak i dla dwójki niezgodnych sąsiadów zakończyło się to potopem. Ale co było potem? I co by było gdyby to właśnie przez wybryki Małpki, przez dom zamieszkiwany, przez spokojnego Pawła i rozbrykanego Gawła przeszła powódź? Ktoś to musi przecież posprzątać… Tak więc cała trójka, mimo wzajemnych niechęci, wspomagana przez właścicielkę owego domu, zakasuje rękawy i wspólnie zabiera się do pracy, którą jednak ciężko będzie nazwać zwyczajnym sprzątaniem…
„W to mi graj!” to opowieść o tym, że „jak ty komu, tak on tobie” oznacza odpłatę także za wyświadczaną innym pomoc, że warto dać każdemu szansę, gdyż przy bliższym poznaniu może się okazać, że tak naprawdę więcej nas łączy niż dzieli, a kiedy robi się coś wspólnie, nawet nieciekawe zadanie staje się dużo przyjemniejsze i łatwiejsze.
Centralnym elementem spektaklu są bajki Fredry, Mickiewicza i Słowackiego, z których dziś tak samo jak i kiedyś, płynie nauka dla młodego pokolenia, zaś zaprezentowanie ich w formie wpadających w ucho piosenek pomoże dzieciom lepiej zapamiętać wiersze i wypływające z nich morały.

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu

Na koncercie wystąpią:

Plakat

O artyście

Kup Bilety Znajdź nocleg w pobliżu

Znajdź nocleg w pobliżu