2022-10-15 - Koncert Krzysia Górniak - 100181 - Portal kapele.net

Koncert - Krzysia Górniak
Krzysia Górniak - Tu płynie JAZZ

Kiedy: 2022-10-15, godzina 20:00:00
Gdzie: Konin, Koniński Dom Kultury, Plac Niepodległości 1
Bilety od: 35zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Anna Maria Jopek, Włodek Pawlik, Łukasz Pawlik, Krzysia Górniak, Paweł Zielak oraz ich Przyjaciele, zagrają dla Państwa światowy JAZZ. W październiku zapraszamy na kolejną odsłonę jazzowego Konina ,,Tu płynie JAZZ". Bilety już w sprzedaży. W tym roku jazzowe święto w Konińskim Domu Kultury trwać będzie trzy dni. Rozpoczniemy 13 października spotkaniem z Anną Marią Jopek zapraszamy o godz. 18.00.

Krzysia Górniak
15 października zapraszamy na dwa koncerty. Gwiazdą jednego z nich będzie Krzysia Górniak. To jedna z najlepszych gitarzystek jazzowych w Europie. Kompozytorka, producentka, aranżerka, filozofka, obdarzona niezwykłą osobowością artystyczną,  jest współczesną przedstawicielką humanizmu.Artystycznie działa, także na polu sztuk plastycznych, zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Krzysia Górniak jest wszechstronnie wykształcona. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. W. Różyckiego w Gliwicach w klasie gitary klasycznej (1987). Ukończyła Liceum Plastyczne w Warszawie z tytułem Technika Wystawiennika (1993) oraz Policealne Studium Jazzu przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. F. Chopina w Warszawie na Bednarskiej w klasie gitary jazzowej (1997). Studiowała u Brandona Furmana i Piotra Lemańskiego, a na gitarze klasycznej uczył ją Leszek Potasiński i Marek Walawender. Ciekawostką jest, że była pierwszą gitarzystką na Wydziale Jazzu na "Bednarskiej" i to dla niej otworzono klasę gitary jazzowej na tym wydziale. W 2000 r. uzyskała stopień Magistra Wydziału Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim broniąc pracę z estetyki muzyki na temat Johna Cage'a, a w 2003 roku - uzyskała stopień Magistra Sztuki na Wydziale Jazzu na Universiti für Musik und Darstellende Kunst (Uniwersytet Muzyczny i Sztuki Dramatycznej) w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej.

Uczestniczyła w lekcjach i warsztatach z takimi muzykami, jak: Wayne Brasel, Karl Ratzer, Christian Rover, Mike Stern, Susanne Weinert, John Abercrombie, Garison Fewell, Bob Mintzer, Ron McClure, Billy Hart, Adam Nussbaum, Clarke Fischer, Bill Dobbins, Wynton Marsalis, Alan Jones. Po powrocie do kraju w 2003 roku, otworzyła Klub Muzyczny ,,Diuna"  znany jako  Diuna Club, przy ul. Dobrej 33/35, który prowadziła do 2009 roku. Stał on się kultowym miejscem spotkań warszawskiej bohemy artystycznej. Odbyło się tam wiele koncertów i festiwali muzycznych, a także różnorodnych wydarzeń artystycznych. W 2004 roku założyła ,,Fundację Diuna", której celem jest wspieranie oraz promocja kultury i sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki jazzowej. Krzysia Górniak jest fundatorem i prezesem fundacji. Od roku 2012 zajmuje się niezależną działalnością artystyczną, koncertową i wydawniczą. Ma na swoim koncie 9 płyt, w tym 6 autorskich, gdzie jest kompozytorem, aranżerem i producentem.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Krzysia Górniak

O artyście

Krzysia Górniak jest wszechstronnie wykształcona. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. W. Różyckiego w Gliwicach w klasie gitary klasycznej (1987). Ukończyła Liceum Plastyczne w Warszawie z tytułem Technika Wystawiennika (1993) oraz Policealne Studium Jazzu przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. F. Chopina w Warszawie na Bednarskiej w klasie gitary jazzowej (1997). Studiowała u Brandona Furmana i Piotra Lemańskiego, a na gitarze klasycznej uczył ją Leszek Potasiński i Marek Walawender. Ciekawostką jest, że była pierwszą gitarzystką na Wydziale Jazzu na "Bednarskiej" i to dla niej otworzono klasę gitary jazzowej na tym wydziale. W 2000 r. uzyskała stopień Magistra Wydziału Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim broniąc pracę z estetyki muzyki na temat Johna Cage'a, a w 2003 roku - uzyskała stopień Magistra Sztuki na Wydziale Jazzu na Universiti für Musik und Darstellende Kunst (Uniwersytet Muzyczny i Sztuki Dramatycznej) w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu