2022-10-12 - Koncert Grupa Bez Jacka - 100507 - Portal kapele.net

Koncert - Grupa Bez Jacka
Grupa BEZ JACKA w Bydgoszczy

Kiedy: 2022-10-12, godzina 19:00:00
Gdzie: Bydgoszcz, Restauracja Zatoka, Świętego Floriana 6a
Bilety od: 49zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy na niecodzienne wydarzenie artystyczne! Koncert GRUPY BEZ JACKA! Po raz pierwszy w Zatoce w Bydgoszczy! Muzyka Grupy Bez Jacka przez pokolenia kształtowała gusta słuchaczy! Nie możecie tego przegapić! Do zobaczenia 12.10.2022r o godz. 19:00 w Restauracji ZATOKA!

Bez Jacka - kultowa już grupa muzyczna wykonująca poezję śpiewaną w niezwykłych aranżacjach muzycznych. Śpiewa między innymi do tekstów wierszy Bolesława Leśmiana i lidera zespołu - Zbigniewa Stefańskiego. Nazwa Grupy nawiązuje do śmierci jednego z członków grupy - Jacka Stefańskiego. Jacek zginął w 1983 roku w Gdańsku, pobity przez "nieznanych sprawców" (jest wpisany na helsińską listę ofiar Stanu Wojennego). Grupa powstała w roku 1974 jako KANT. Występowali w niej bracia Zbyszek, Jan i Jacek Stefańscy, oraz ich kolega Maksymilian Ziętek. Na przełomie dekad Jan i Jacek wrócili do rodzinnego Gdańska, gdzie występowali jako Bracia Stefańscy a Zbyszek został na Kielecczyznie. Śmierć Jacka w sierpniu 1983 przerwała występy duetu. Wtedy też zrodziła się buntownicza nazwa formacji powstałej na bazie KANTu. Zbigniew Stefański, Jan Stefański i Jarosław "Horacy" Chrząstek postanowili wspólnie grać. Po paru miesiącach dołączył do zespołu Krzysztof "Lumbago" Górski. Któż z nas nie zna takich utworów jak " Czas zmartwychwstania", " Zwiewność", "Polanka", "Madonna" i wiele wiele innych, które to już na stałe zapisały się złotymi nutkami w tysiącach serc miłośników tego klimatu Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Kultury Muzycznej MOJE NUTY. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Zbyszek, Jan i Jacek Stefańscy, Maksymilian Ziętek

O artyście

Bez Jacka - kultowa już grupa muzyczna wykonująca poezję śpiewaną. Śpiewa między innymi do tekstów wierszy Bolesława Leśmiana i lidera zespołu - Zbigniewa Stefańskiego. Nazwa nawiązuje do śmierci jednego z członków grupy - Jacka Stefańskiego. Jacek zginął w 1983 roku w Gdańsku, pobity przez "nieznanych sprawców" (jest wpisany na helsińską listę ofiar Stanu Wojennego)[1]. Grupa powstała w roku 1974 jako KANT. Występowali w niej bracia Zbyszek, Jan i Jacek Stefańscy, oraz ich kolega Maksymilian Ziętek. Na przełomie dekad Jan i Jacek wrócili do rodzinnego Gdańska, gdzie występowali jako Bracia Stefańscy a Zbyszek został na Kielecczyznie. Śmierć Jacka w sierpniu 1983 przerwała występy duetu. Wtedy też zrodziła się buntownicza nazwa formacji powstałej na bazie KANTu. Zbigniew Stefański, Jan Stefański i Jarosław "Horacy" Chrząstek postanowili wspólnie grać. Po paru miesiącach dołączył do zespołu Krzysztof "Lumbago" Górski. Któż z nas nie zna takich utworów jak " Czas zmartwychwstania", " Zwiewność", "Polanka", "Madonna" i wiele wiele innych, które to już na stałe zapisały się złotymi nutkami w tysiacach serc miłosników tego klimatu. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu