2023-02-14 - Spektakl Niemy Kelner - 113578 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Niemy Kelner
Tajemniczy pokój, Wielki Brat i Tarantino...

Kiedy: 2023-02-14, godzina 19:00:00
Gdzie: Kościan, Kościański Ośrodek Kultury, Adama Mickiewicza 11
Bilety od: 79zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Zapraszamy na spektakl pt. "NIEMY KELNER" w reżyserii Wojciecha Malajkata w doborowej obsadzie!


 Wystąpią: Piotr Szwedes i Mikołaj Roznerski.


Komedia, groteska, thriller - decyzja należy do Was.


Tytułowy NIEMY KELNER może jest w każdym w nas... Czy mamy usługiwać w życiu i milczeć, czy może wyprostować się i zacząć zamawiać pełnym głosem najlepsze dania życia, nie zerkając bojaźliwie na prawą stronę menu, gdzie tylko ceny?! Perfekcyjne dialogi, ostre emocje, zmysł obserwacji, humor, napięcie, absurd, groza - to cechy charakterystyczne utworów znakomitego dramaturga jakim jest Harold Pinter. Między absurdem a rzeczywistością, śmiechem i tragedią jest bardzo cienka granica. Wszystko stoi tu na ostrzu noża, a właściwie u wylotu lufy. Czym to się skończy?

 
Znajdziecie się Państwo sam na sam w pokoju w dziwnym hotelu z dwoma co najmniej dziwnymi gangsterami (specami od mokrej roboty) i jeszcze bardziej dziwnym KIMŚ, gdy na zewnątrz zaczai się świat w postaci tajemniczego "dyspozytora" - jakże eksploatowany obecnie, zapowiadany już dawno przez Orwella, wszechobecny Wielki Brat.
Ben i Gus oczekują na kolejne zlecenia. Prowadzą błyskotliwe i zabawne dialogi, realizując jednocześnie polecenia i zamówienia. Poprzez small talk starają się ukryć wzrastający niepokój. Gdy Gus udaje się do toalety, Ben otrzymuje w końcu zlecenie,  ma zlikwidować?


Ten spektakl trzeba zobaczyć!


Autor: Harold Pinter
Reżyseria: Wojciech Malajkat
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Obsada: Piotr Szwedes i Mikołaj Roznerski
Impresariat: Good Events Factory

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski

O artyście

Para typów podejrzanego autoramentu to intrygujący motyw zarówno filmowy jak i literacki. U Becketta: Vladimir i Estragon, u Quentina Tarantino? A proszę, chociażby w Pulp Fiction: pamiętacie taniec Travolty, psalmy głoszone przez Samuela L. Jacksona, czy też zegarek skrzętnie przechowany w- i po- ojcu Bruce?a Willisa..? Tarantino odrobił lekcje? my je sprawdzamy? wy ocenicie? dzięki bohaterom Samoobsługi, Benowi i Gusowi, Tarantino przedarł się wreszcie na scenę, tu, w Polsce. Komedia, groteska, thriller - decyzja należy do Was. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu