2022-12-16 - Koncert Słowiańska Dusza - 114027 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Koncert - Słowiańska Dusza
Polskie i ukraińskie kolędy i pastorałki

Kiedy: 2022-12-16, godzina 19:00:00
Gdzie: Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25
Bilety od: 40zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Jest taki czas, tylko jeden raz do roku, kiedy świąteczny nastrój dopełniają kolędy - zapraszamy do spędzenia go wspólnie z nami, by poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na koncercie usłyszycie Państwo kolędy i pastorałki, które rozbrzmiewają w Polsce i w Ukrainie, których melodie są tak bliskie. Zabrzmią również piosenki ludowe, polskie i ukraińskie, w ciekawych aranżacjach.Z niecierpliwością odliczamy czas do spotkania z Wami.

SŁOWIAŃSKA DUSZA to zespół międzynarodowy, którego członkowie pochodzą z Polski, Ukrainy i Białorusi. Połączyła nas miłość do muzyki i chęć ocalenia bogactwa kulturowego narodów słowiańskich. Śpiewamy piosenki folkowe oparte na tradycyjnych pieśniach ludowych polskich, ukraińskich i białoruskich. Przypominamy również szlagiery z okresu dwudziestolecia międzywojennego autorstwa m.in. Mariana Hemara, Henryka Warsa i Andrzeja Własta. Mamy też utwory autorskie.     


Słowiańska Dusza to:  
ADA MAJDZIŃSKA wokal                                                                                                                                    

Od lat związana wokalnie z trójmiejskimi zespołami. Jest profesorem na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2015 współkoordynuje WL4 Przestrzeń Sztuki, niezależną społeczność artystyczną. Jej głos charakteryzuje się pełnym brzmieniem o głębokiej barwie.

BASIA SKARŻYŃSKA wokal, menedżer zespołu                                                                                      

Współtwórczyni programu "Od przedszkola do Opola" dla TVP. Z wykształcenia skandynawistka. Zamiłowanie do śpiewania odnalazła i realizuje w Słowiańskiej Duszy.
OLENA YANCHUK wokal                                                                                                                                    

Ukraińska piosenkarka i songwriterka. Przyjechała do Gdańska z Kijowa w marcu 2022. W trakcie swojej kariery eksperymentuje z różnymi gatunkami i miksuje ludowe techniki wokalne (biały głos) z popem, pop - rockiem, ethno jazzem i muzyką świata. Ukończyła Pearson College UWC w Kanadzie, gdzie studiowała między innymi muzykę i głos. Wydała 5 albumów, z których dwa są dla dzieci.
GALA AUDZEYENKA wokal                                                                                                                  

Absolwentka Szkoły Muzycznej w Brześciu. Pochodzi z Białorusi. Z zawodu lekarka okulistka. Jej wrażliwość muzyczna i pasja śpiewania skłoniły ją do przystąpienia do zespołu.
MARIANA MYSLITSKA skrzypce                                                                                                    

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie skrzypiec. Współpracowała z Orkiestrą Tutta Forza, Orkiestrą Młodych Artystów Sinfonia Artistica Juwenilia oraz Cappellą Gedanensis. Występowała z Nigelem Kennedym oraz Adamem Makowiczem.  Jest Ukrainką o huculskich korzeniach.
ADAM PACHLA kontrabas, bas                                                                                                                      

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie kontrabasu Wydziału Instrumentalnego oraz kontrabasu jazzowego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Współpracował z Filharmonią Sudecką, Filharmonią Sinfonia Baltica, Tutta Forza, Capellą Gedanensis, Operą Bałtycką, Filharmonią Bałtycką oraz Sinfoniettą Consonus.
ŁUKASZ ŚWIERKOSZ perkusja                                                                                                                              

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w Klasie Perkusji Wydziału Instrumentalnego. Współpracuje z Polską Filharmonią Bałtycką i Operą Bałtycką. Zajmuje się edukacją muzyczną. Krakus z urodzenia, gdańszczanin z wyboru.
LESZEK MUCHOWIECKI akordeon                                                                                                          

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracował ze sceną teatralną Centrum Kultury w Gdyni w projektach Recital Café Piosenka francuska oraz Piosenka żydowska, a także Teatrem Wybrzeże w Gdańsku w spektaklach Fado i Fatum. Autor wielu projektów i opracowań muzycznych.

Podczas koncertu w Oliwskim Ratuszu Kultury zespół wystąpi w składzie:
Ada Majdzińska - wokal
Basia Skarżyńska - wokal
Olena Yanchuk - wokal
Gala Audzeyenka - wokal
Mariana Myslitska - skrzypce
Leszek Muchowiecki - akordeon
Bogdan Mishchenko - kontrabas
Kacper Skolik - perkusja

Zapraszamy!

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Mariana Myslitska, Adam Pachla, Ada Majdzińska, Gala Audzeyenka, Basia Skarżyńska i inni

O artyście

SŁOWIAŃSKA DUSZA to zespół międzynarodowy, w którym rozbrzmiewa gitara, akordeon i skrzypce. Chociaż członkowie zespołu pochodzą z Ukrainy, Polski i Białorusi, łączą ich wspólne słowiańskie korzenie i radość obcowania z piękną muzyką. Repertuar zespołu to piosenki folkowe polsko-ukraińsko-rosyjskie, ballady Wysockiego i Okudżawy, piosenki popularne, piosenki o tematyce morskiej oraz utwory autorskie. W muzyce można dostrzec słowiańską kobiecą duszę, ukraiński temperament i polską wrażliwość. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu