2022-12-12 - Spektakl NaXuj - Rzecz o Prezydencie Zelenskim - 114088 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - NaXuj - Rzecz o Prezydencie Zelenskim
Naxuj - Rzecz o Prezydencie Zelenskim

Kiedy: 2022-12-12, godzina 19:00:00
Gdzie: Łódź, ARTKOMBINAT Scena Monopolis, ul. Kopcińskiego 62a
Bilety od: 160zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

"NaXuj czyli miejsce dyslokacji rosyjskiego okrętu wojennego"


Dawniej komik, aktor. Teraz bohater w oczach całego świata. Jego odwaga urzekła i stała się symbolem Wolnej Ukrainy, a on sam symbolem niezłomności. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest nie tylko bohaterem Ukrainy, ale każdego wolnego, demokratycznego kraju. W ostatnich miesiącach, jako niezbyt popularny i lubiany Prezydent wśród swoich rodaków, stał się Superbohaterem i ich narodowym przywódcą. Autorem scenariusza jest Ziemowit Szczerek, autor m.in. głośnych książek "Siódemka", czy "Przyjdzie Mordor i nas zje", laureat kilkunastu prestiżowych nagród dziennikarskich i literackich. W Teatrze był autorem głośnego spektaklu "Wiedźmin. Turbolechita" o historii polskiego superbohatera, mierzącego się z polskimi demonami i polską historią. 


W czarno groteskowym spektaklu Prezydent ZE mierzy się ze swoją tożsamością, aktorską karierą, która przypadkiem zaprowadziła go na fotel prezydencki, a także ze swoimi korzeniami jako rosyjskojęzyczny Żyd. Bohaterami, oprócz Prezydenta Ukrainy, są jeszcze Upiór Kijowa, Sobowtór Putina, polski artysta Hołodzimierz "co przywozi pomoc i bardzo chce żeby go za to chwalono" a także upiory Rasputina i Bohuna, którzy stoczą ze sobą walkę o kozackie lub rosyjskie przywództwo. W spektaklu usłyszymy ukraińskie pieśni a na na scenie zobaczymy ukraińskich tancerzy.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Ziemowit Szczerek

O artyście

"NaXuj czyli miejsce dyslokacji rosyjskiego okrętu wojennego" Dawniej komik, aktor. Teraz bohater w oczach całego świata. Jego odwaga urzekła i stała się symbolem Wolnej Ukrainy, a on sam symbolem niezłomności. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest nie tylko bohaterem Ukrainy, ale każdego wolnego, demokratycznego kraju. W ostatnich miesiącach, jako niezbyt popularny i lubiany Prezydent wśród swoich rodaków, stał się Superbohaterem i ich narodowym przywódcą. Autorem scenariusza jest Ziemowit Szczerek, autor m.in. głośnych książek "Siódemka", czy "Przyjdzie Mordor i nas zje", laureat kilkunastu prestiżowych nagród dziennikarskich i literackich. W Teatrze był autorem głośnego spektaklu "Wiedźmin. Turbolechita" o historii polskiego superbohatera, mierzącego się z polskimi demonami i polską historią. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu