2022-12-17 - Spektakl Teatr Władca Lalek - 114164 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Teatr Władca Lalek
Hej kolęda, kolęda...

Kiedy: 2022-12-17, godzina 12:30:00
Gdzie: Siemianice, Sala teatralna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach, Słupska 42
Bilety od: 10zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

"Hej kolęda, kolęda?" Klasyczne przedstawienie bożonarodzeniowe, głęboko osadzone w polskiej tradycji kolędowania z szopką. Aktorzy śpiewają razem z dziećmi najpiękniejsze polskie kolędy. Połączenie żywego planu i animacji lalkami

To spektakl teatralny przygotowany na okoliczność świąt Bożego Narodzenia. Świąt, które znacznie częściej kojarzą nam się z Wielkim Kiermaszem świątecznych podarków, natomiast co raz rzadziej przypominają o Narodzinach Dzieciątka Jezus. A przecież ów stan może ulec zmianie, dzięki umiejętnemu nawiązywaniu do wielu polskich tradycji z których bodaj najpiękniejszym był zwyczaj kolędowania z "jasełkami". Dzisiaj, po tym starym i niesłusznie zapomnianym obyczaju, ostało się zaledwie kilka oryginalnych tekstów dramatycznych i organizowany rokrocznie w Krakowie przegląd miniaturowych szopek.

Może zatem nastała najwyższa pora, aby przypomnieć najmłodszym pokoleniom ISTOTĘ owych ŚWIĄT! Z takim właśnie zamiarem przygotowaliśmy spektakl pt.: "Hej kolęda, kolęda?" w którym odwołując się do wielowiekowych tradycji inscenizacyjnych. Równocześnie spróbowaliśmy je przełamać, by w ten sposób przybliżyć współczesnemu widzowi to nieco już "archaiczne" widowisko.

Reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka
Scenografia: Przemysław Laskowski
Obsada: Urszula Szydlik-Zielonka, Urszula Siewierska, Przemysław Laskowski, Adam Jędrosz


Czas trwania spektaklu 45 minut

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Teatr Władca Lalek

O artyście

Teatr Władca Lalek to teatr objazdowy, spektakle wystawia na terenie całego kraju, odwołując się do tradycji teatru wędrownego. Najwierniejszą jego widownią są jednak dzieci, dlatego też z myślą o nich przygotowywany jest repertuar. Obecnie znajduje się w nim osiem spektakli dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu