2022-12-10 - Spektakl O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor - 114216 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor
"O SOLE MIO, CZYLI NIKT NIE KOCHA TAK JAK TENOR" Ken Ludwig

Kiedy: 2022-12-10, godzina 15:00:00
Gdzie: Warszawa, Teatr Komedia, ul. Słowackiego 19a
Bilety od: 120zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Pogodne letnie popołudnie. Uroczy Paryż lat 30. XX wieku - miasto świateł i miłości. Na stadionie olimpijskim stoi scena przygotowana na koncert stulecia, oświetlona jasnym blaskiem zachodzącego słońca. Chciałoby się zawołać - O sole mio! - czyli o słońce moje! W hotelu Ritz na wybitnego włoskiego tenora Tito Marelliego czeka ekskluzywny apartament, w którym nieoczekiwanie spotka się trzech wybitnych tenorów - a właściwie czterech, żona - a właściwie dwie żony, mąż - a właściwie trzech mężów, kochanek - a właściwie kilku kochanków i kochanka - a właściwie... Dość. Tu trudno doprawdy zrozumieć kto jest kim i co gorsza, kto jest z kim. A minuty do rozpoczęcia wielkiego koncertu Trzech tenorów płyną nieubłaganie?

Czy wielki koncert Trzech Tenorów może się odbyć tylko z jednym tenorem? Albo z czterema tenorami? Albo w ogóle bez tenorów??
Czy impresario Henry Saunders zdoła zapanować nad wybujałym ego operowych gwiazd?
Czy wybujałe ego operowych gwiazd zdoła zapanować nad sobą?
Czy też chaos i destrukcja w wykonaniu rozkapryszonych gwiazd zdołają osiągnąć "górne C" ?
A może właśnie w Paryżu nieokiełznani tenorzy zdołają odnaleźć miłość i artystyczne spełnienie?

Bo jak od dawna wiadomo - nikt nie kocha tak jak tenor! "O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!" - to uroczo zakręcona farsa w klasycznym stylu, autorstwa mistrza tego gatunku, Kena Ludwiga. Karuzela pomyłek i nieoczekiwanych qui pro quo. Galeria niezwykle zabawnych postaci i nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności. Szalone tempo i salwy śmiechu w rytm największych hitów operowych. I jak zwykle w Teatrze Komedia - imponująca scenografia i parada stylowych kostiumów, jak na Paryż lat 30. XX wieku przystało. Zapraszamy na zabawę, miłość i śpiew!

Obsada:
Weronika Książkiewicz,
Małgorzata Sadowska,
Marta Wierzbicka,
Jan Jankowski,
Mateusz Banasiuk,
Artur Chamski,
Tomasz Dutkiewicz,
Robert Ostolski.


Tłumaczenie - Klaudyna Rozhin
Reżyseria i kostiumy - Tomasz Dutkiewicz
Scenografia - Wojciech Stefaniak
Przygotowanie wokalne - Monika Malec
Spektakl dla widzów od 16 roku życia.
Czas trwania spektaklu około 140 minut z przerwą.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Weronika Książkiewicz, Małgorzata Sadowska, Marta Wierzbicka, Jan Jankowski, Mateusz Banasiuk i inni

O artyście

Pogodne letnie popołudnie. Uroczy Paryż lat 30. XX wieku - miasto świateł i miłości. Na stadionie olimpijskim stoi scena przygotowana na koncert stulecia, oświetlona jasnym blaskiem zachodzącego słońca. Chciałoby się zawołać - O sole mio! - czyli o słońce moje! W hotelu Ritz na wybitnego włoskiego tenora Tito Marelliego czeka ekskluzywny apartament, w którym nieoczekiwanie spotka się trzech wybitnych tenorów - a właściwie czterech, żona - a właściwie dwie żony, mąż - a właściwie trzech mężów, kochanek - a właściwie kilku kochanków i kochanka - a właściwie... Dość. Tu trudno doprawdy zrozumieć kto jest kim i co gorsza, kto jest z kim. A minuty do rozpoczęcia wielkiego koncertu Trzech tenorów płyną nieubłaganie? Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu