2022-12-31 - Spektakl Emigranci - 114432 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Emigranci
WYJĄTKOWY SYLWESTER W TEATRZE MIEJSKIM! PREMIERA SPEKTAKLU EMIGRANCI

Kiedy: 2022-12-31, godzina 20:00:00
Gdzie: Leszno, Teatr Miejski, u. Gabriela Narutowicza 69
Bilety od: 90zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWĄ PREMIERĘ - W NOC SYLWESTROWĄ! "EMIGRANCI" SŁAWOMIRA MROŻKA W REŻ. TOMASZA MANA, A W OBSADZIE MAREK PRAŁAT I BARTŁOMIEJ ADAMCZAK. Koprodukcja Teatru Miejskiego w Lesznie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie.

Spektakl na podstawie dzieła Sławomira Mrożka. Dwaj cudzoziemcy z bliżej nieokreślonego kraju zamieszkują wspólnie suterenę w nieznanym mieście Europy Zachodniej. Wyobcowany intelektualista, AA, wybrał emigrację z powodów politycznych, jego towarzysz zaś, chłoporobotnik XX, wyjechał wyłącznie dla zarobku.

Skazani są na własne towarzystwo, a ich symbioza polega na wzajemnym uzależnieniu: XX wykorzystuje AA materialnie, ten natomiast twierdzi, że wykorzystuje towarzysza pod kątem studiów nad niewolniczą mentalnością swych rodaków. W szerszym ujęciu konfrontacja pomiędzy AA i XX dotyka jednego z ważniejszych problemów w Polsce powojennej - rozdźwięku między inteligencją i robotnikami. W finale dokonuje się synteza wartości obu grup społecznych, zwiastująca przełamanie powstałych barier.

Realizatorzy:
reżyseria: Tomasz Man
scenografia: Magdalena Ogrodnik

Obsada:
Marek Prałat, Bartłomiej Adamczak

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Teatr Studio K

O artyście

Spektakl teatralny "Emigranci" Sławomira Mrożka w reż. Jerzego Króla AA - inteligent z przeszłością... XX - robotnik po przejściach... Co ich łączy? Przede wszystkim obskurna piwnica, w której razem mieszkają, zamiłowanie do pięknych kobiet , a do tego życie na emigracji... ale czy tylko? Zapraszamy na tragikomiczny spektakl, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i o sobie. Emigranci zrozumieją co właściwie robią za granicą, frankowicze zastanowią się nad swoimi decyzjami, zwolennicy teorii spiskowych odkryją starą prawdę o świecie, a osoby nienawidzące polityki i wszystkiego co z nią związane zrozumieją wreszcie dlaczego... Zapraszamy na spektakl o wolności....Po obejrzeniu spektaklu, zrozumiałem właściwie co tu robię..." Paweł Ireneusz Sęk Gazeta Wyrobcza "...skłania do refleksji nad ewolucją demokracji w naszym kraju." Karolina Opała - Dobosz Nasz Dżemik Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu