2023-03-24 - Koncert Jaromir Nohavica - 114569 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Koncert - Jaromir Nohavica
JAROMIR NOHAVICA zaśpiewa we Wrocławiu

Kiedy: 2023-03-24, godzina 19:00:00
Gdzie: Wrocław, Sala Audytoryjna WCK, ul. Wystawowa 1
Bilety od: 150zł

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Jaromir Nohavica, najwybitniejszy czeski bard wystąpi 24 marca w sali audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy ul. Wystawowej 1. Artyście na scenie towarzyszyć będą:  Robert Kuśmierski  - akordeon, piano  i Pavel Planka  - instrumenty perkusyjne.

Jaromir Nohavica jest znany i kochany tak samo w Polsce, jak i w swojej ojczyźnie Czechach. Podczas koncertów czeskiego barda wielotysięczne widownie zapełniają się do ostatniego miejsca. Nohavica należy do pieśniarzy, wokół których wytwarza się urzekające misterium. Brawurowo porusza się między folkiem a folklorem, jest prawdziwym bardem swojego regionu. Opowiada o życiu i śmierci, ale przede wszystkim o tym, co pomiędzy: o miłości, cierpieniu, rozterkach i obawach współczesnego człowieka, o pięknie otaczającego nas świata, drobnych radościach i wielkich pasjach. Bardzo dobrze zna język polski i swoje koncerty w Polsce prowadzi po polsku. Nagrał kilkanaście płyt. Najnowsza zatytułowana jest Poruba - to nazwa ostrawskiej dzielnicy, z którą łączy go wiele wspomnień i gdzie wszystko się w jego życiu zaczęło: pierwsze miłości, przyjaźnie, znajomości, ale także awantury i szykany. Dwie piosenki z płyty (Czarna dziura i Empire State) cieszyły się wielką popularnością słuchaczy radiowej Trójki zajmując wysokie miejsca na Liście Przebojów. Utworów z ostatniej płyty z pewnością nie zabraknie podczas koncertów.

Bilety do nabycia na: tej stronie

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne

Na koncercie wystąpią: Jaromir Nohavica

O artyście

Jaromír Nohavica z powodzeniem koncertuje od trzydziestu lat, wzbudzając zachwyt w wielu krajach świata, gorąco przyjmowany jest także w Polsce. Był gwiazdą tegorocznego Festiwalu Twórczości Korowód organizowanego w Krakowie przez Fundację Piosenkarnia Anny Treter. W listopadzie wystąpił także dla warszawskiej publiczności, zapełniając po brzegi Salę Kongresową. rodził się 7.06.1953 r. w Ostrawie. Bilety do nabycia na:

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne

Znajdź nocleg w pobliżu