2023-03-24 - Spektakl Inteligenci - 114847 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Inteligenci
Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie!

Kiedy: 2023-03-24, godzina 18:00:00
Gdzie: Gdańsk, Scena Teatralna NOT, ul. Rajska 6
Bilety od: 120zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Inteligenci to komedia teatralna w gwiazdorskiej obsadzie, która w lekki, a zarazem prowokujący do myślenia sposób zadaje trudne pytania. Czy mimo różnic w poglądach i sposobie życia współczesna rodzina może się porozumieć?

Anna i Szczepan tworzą na pozór zgrane małżeństwo reprezentujące polską inteligencję. Pewnego dnia dowiadują się, że ich starszy syn jest zamieszany w pobicie czarnoskórego kolegi. To zdarzenie zaburza rodzinną harmonię, ujawnia sekrety i prowokuje rozmowy, które na zawsze zmienią dotychczasowe życie bohaterów.


"Inteligenci" w uniwersalny sposób pokazuje losy rodziny i porusza problemy, jakie spotykają nas wszystkich. Stereotypy i etykiety, które znamy z mediów ("prawak", "lewak", "narodowiec", "feministka") mocno wpływają na nasze życie i nie tak łatwo się ich pozbyć. A co najgorsze - utrudniają nam rozmowy nawet z najbliższymi.

Obsada:
Magdalena Stużyńska
Anita Sokołowska
Wojciech Malajkat
Maciej Łączyński/Maciej M. Tomaszewski

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Agata Kulesza/Magdalena Stużyńska, Izabela Kuna/Anita Sokołowska, Wojciech Malajkat i inni

O artyście

Autor sztuki Marek Modzelewski i reżyser Wojciech Malajkat sprawnie i z humorem opowiadają historię jednej rodziny, ale kontekst tej opowieści jest uniwersalny. To już nie tylko konflikt małżeński, czy pokoleniowy, to znana wszystkim wojna polsko-polska, która toczy się w czterech ścianach wielu domów. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu