2023-02-19 - Spektakl The Medium - 131395 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - The Medium
opera G.C.Menottiego

Kiedy: 2023-02-19, godzina 18:00:00
Gdzie: Sopot, Teatr Nieduży - rezydent Teatru Atelier w Sopocie, Aleja Franciszka Mamuszki 2
Bilety od: 60zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

"The Medium" to krótka dwuaktowa opera dramatyczna, do której libretto oraz muzykę stworzył Gian Carlo Menotti (amerykański kompozytor i librecista pochodzenia włoskiego, który żył w latach 1911-2007). Autor ukończył dzieło w 1945 roku, a prapremiera odbyła się 8 maja 1946 roku na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Madame Flora, która mieszka ze swoją córką Monicą i przygarniętym przez nią niemym chłopcem Tobym, organizuje w swoim mieszkaniu seanse spirytystyczne, podczas których rzekomo nawiązuje kontakt z przedwcześnie zmarłymi dziećmi swoich klientów (Państwo Gobineau i Pani Nolan). Podczas jednego z seansów fałszywe Medium czuje na swojej szyi prawdziwy dotyk zimnych rąk... ducha. Ta sytuacja wprowadza Madame Florę w coraz większy obłęd, który doprowadzi do tragedii...


Spektakl Teatru Niedużego powstał w koprodukcji z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Miasta Sopotu. Honorowym producentem oraz Mecenasem spektaklu jest prof. Dominik Rachoń.


Do udziału w spektaklu zaproszenie przyjęła Karolina Sikora - śpiewaczka operowa i pedagożka śpiewu, która wystąpi jako Madame Flora (Baba) obok Studentów śpiewu solowego Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.


Spektakl powstał na licencji G. Schirmer, Inc. / New York


Gian Carlo Menotti "The Medium"


przygotowanie solistów, dyrygent: Michał Krężlewski

fortepian: Liana Krasyun-Korunna

scenografia: Kara Lewandowska

reżyseria świateł: Piotr Kądziela

reżyseria, kostiumy: Piotr Kosewski


Obsada: 

Madame Flora (Baba) - Karolina Sikora

Monica - Małgorzata Priebe

Toby - Aleks Skóra

Mrs. Gobineau - Monika Maciejewska

Mr. Gobineau - Aleksander Kopecki

Mrs. Nolan - Wiktoria Rudnicka

głos z offu - Beata Kałudow

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Karolina Sikora, Małgorzata Priebe, Aleks Skóra, Katarzyna Ćwik, Aleksander Kopecki i inni

O artyście

"The Medium" to krótka dwuaktowa opera dramatyczna, do której libretto oraz muzykę stworzył Gian Carlo Menotti (amerykański kompozytor i librecista pochodzenia włoskiego, który żył w latach 1911-2007). Autor ukończył dzieło w 1945 roku, a prapremiera odbyła się 8 maja 1946 roku na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Madame Flora, która mieszka ze swoją córką Monicą i przygarniętym przez nią niemym chłopcem Tobym, organizuje w swoim mieszkaniu seanse spirytystyczne, podczas których rzekomo nawiązuje kontakt z przedwcześnie zmarłymi dziećmi swoich klientów (Państwo Gobineau i Pani Nolan). Podczas jednego z seansów fałszywe Medium czuje na swojej szyi prawdziwy dotyk zimnych rąk... ducha. Ta sytuacja wprowadza Madame Florę w coraz większy obłęd, który doprowadzi do tragedii... Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu