2023-04-16 - Spektakl Klaps! 50 twarzy Greya - 131410 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Klaps! 50 twarzy Greya
Klaps! 50 Twarzy Greya

Kiedy: 2023-04-16, godzina 19:00:00
Gdzie: Częstochowa, Akademickie Centrum Kultury - Klub Politechnik, Al. Armii Krajowej 23/25
Bilety od: 120zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Klaps! 50 twarzy Greya
Fantazje dojrzałej księgowej, które stają się coraz gorętsze z każdym kolejnym łykiem wina. "Klaps!" to "Pięćdziesiąt twarzy Greya" w adaptacji teatru Krystyny Jandy.
E. B. Janet, księgowa, która na weekend zostaje sama w domu, przy butelce wina zaczyna opisywać swoje fantazje erotyczne. Ich bohaterami są Grey, czyli młody, przystojny i bogaty mężczyzna, oraz Natasha - młodsza wersja E. B. Janet. Im więcej wina wypija księgowa, tym szybciej, goręcej i namiętniej dzieje się na scenie.
Wbrew oryginałowi "Klaps!" nie jest harlequinem - to raczej znakomita zabawa konwencją i nieustanne puszczanie oka do widza. A wszystko to okraszone świetnymi piosenkami, m.in. z filmu "Kabaret" czy z repertuaru? Enrique Iglesiasa.
Spektakl wyreżyserował mieszkający w Polsce Kanadyjczyk John Weisgerber dla Teatru Polonia, założonego przez Krystynę Jandę. Cichym bohaterem sukcesu tej inscenizacji jest tłumacz. To Bartosz Wierzbięta - człowiek, który brawurowo przełożył na język polski dialogi do takich hitów jak "Shrek" czy "Madagaskar".

Obsada:
Magdalena Lamparska
Marta Walesiak
Mateusz Damięcki

Reżyseria:
John Weisgerber
Spektakl Teatru Polonia
Czas trwania: 140 minut z przerwą
Spektakl dla widzów od 18. roku życia

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Mateusz Damięcki, Magdalena Lamparska, Marta Walesiak

O artyście

"Pięćdziesiąt twarzy Greya", "Ciemniejsza strona Greya" i "Nowe oblicza Greya" - te trzy powieści erotyczne przyniosły amerykańskiej autorce E.L. James nieprawdopodobną sławę i pieniądze. Książki przetłumaczono na wiele języków (także polski), a w przeddzień Walentynek zapowiadana jest premiera ekranizacji "Pięćdziesięciu twarzy Greya". Dużo wcześniej powstała adaptacja teatralna powieści, a pierwszym europejskim teatrem, który sztukę wystawił, był warszawski Teatr Polonia. Obsada: Mateusz Damięcki, Magdalena Lamparska, Marta Walesiak. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu

Sprawdź również Klaps! 50 twarzy Greya na polskiegranie.pl