2023-01-28 - Koncert Spontaneous Live Series - 131807 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Koncert - Spontaneous Live Series
SLS. VOL. 38 Jon Lipscomb / Anna Jędrzejewska / Piotr Dąbrowski

Kiedy: 2023-01-28, godzina 20:00:00
Gdzie: Poznań, Dragon Social Club, Zamkowa 3
Bilety od: 20zł

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne Znajdź nocleg w pobliżu

Koncert Spontaneous Live Series Poznań 2023-02-09
SLS. VOL. 39 Wrong Dials (Mateusz Rosiński) / Eric Bauer / Maximilian Glass
Bilety na koncert Więcej

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert w ramach cyklu "Spontaneous Live Series", organizowanego przez Dragon Social Club i Trybunę Muzyki Spontanicznej.

Patronat medialny - Radio Afera.
Dragon Social Club / godz. 20:00 / Scena MDK

Bilety:
Przedsprzedaż - 30 zł
W dniu koncertu - 40 zł
Ulgowy przedsprzedaż (studenci / uczniowie / 60+) - 20 zł*
Ulgowy w dniu koncertu (studenci / uczniowie / 60+) - 30 zł*

Jon Lipscomb - gitara oraz Anna Jędrzejewska - fortepian i Piotr Dąbrowski - perkusja
Kolejny koncert spontanicznej serii kontynuuje zwyczaj jesiennych edycji, które na scenie Dragona najpierw konfrontowały, a potem łączyły we wspólnej improwizacji artystów zagranicznych i krajowych. Tym razem na klubowej scenie MDK pojawi się trójka artystów. Pierwszym z nich będzie amerykański gitarzysta Jon Lipscomb, który promować będzie solowy album, jaki ukazał się w roku ubiegłym nakładem renomowanej stajni The Relative Pitch Records. Album nazywa się "Conscious Without Function" i zawiera sześć swobodnych improwizacji na preparowaną gitarę elektryczną. Drugi set wieczoru należał będzie do muzyków polskich - pianistki Anny Jędrzejewskiej i perkusisty Piotra Dąbrowskiego. Ci artyści promować będą album "Duet Obustronny", który ukazał w net-labelu Torf Records ubiegłej jesieni. Jak to zwykle bywa w trakcie spontanicznych wydarzeń, na koniec wieczoru trójka wymienionych wyżej muzyków zewrze szeregi i zagra dla nas wspólną improwizację.

Jon Lipscomb, amerykański gitarzysta mieszkający w Malmö (Szwecja) łączy w swej eksplozywnej twórczości swobodną improwizację, estetykę noise music, a także ogniste aspekty free jazzu. Ze wszystkich dostępnych źródeł dźwięków i ponadgatunkowych inspiracji wyczarowuje dysonansowe skrajności, czyniąc to z wielką wewnętrzną mocą i artystyczną determinacją. Młody, krnąbrny, definitywnie niebezpieczny artysta, kontakt z którym grozić może naprawdę niebywałymi konsekwencjami dźwiękowymi i dramaturgicznymi. Wedle słów niezwykle opiniotwórczego, skandynawskiego portalu Salt Peanuts: "Gitara elektryczna staje się w jego rękach nieprzewidywalną, dźwiękową istotą o bezkompromisowej mocy i namacalnej energii, niemal żywą i rozumną, a sześć zaprezentowanych (na nowej płycie - przyp. autora) utworów opiera się na fragmentarycznych, swobodnych skojarzeniach, które wyczerpują nieskończoność gitary elektrycznej."

Bilety do nabycia na: tej stronie

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne

Na koncercie wystąpią: Paweł Doskocz / Wojtek Kurek / Jasper Stadhouders trio & Timothee Quost solo

O artyście

SLS. VOL. 20 Paweł Doskocz / Wojtek Kurek / Jasper Stadhouders trio & Timothee Quost solo. Zapraszamy na koncert w ramach cyklu "Spontaneous Live Series", organizowanego przez Dragon Social Club i Trybunę Muzyki Spontanicznej. Bilety do nabycia na:

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne