2023-02-03 - Spektakl Antygona w Nowym Jorku - 131851 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Antygona w Nowym Jorku
Antygona w Nowym Jorku

Kiedy: 2023-02-03, godzina 19:00:00
Gdzie: Wrocław, Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej, ul. Mennicza 1
Bilety od: 50zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Poruszający dramat współczesny, obrazujący temat niespełnionych marzeń, nadziei i tęsknoty. Akcja sztuki odbywa się w Nowym Jorku, gdzie marzenia, kariera i bogactwo łączy się z niespełnieniem, ubóstwem i samotnością. W tym pełnym przepychu mieście, spotykają się bohaterowie spektaklu - emigranci, którym nie udało się spełnić amerykańskiego snu i którzy musieli zetknąć się z brutalną rzeczywistością tego miasta. Głównymi bohaterami sztuki są przedstawiciele trzech narodów: rosyjski Żyd - Sasza, Polak - Pchełka oraz Portorykanka - Anita, którzy znaleźli się w grupie najbardziej odrzuconych ludzi w społeczeństwie - bezdomnych. Ich życie ogranicza się do ławki w parku i rozmów na temat codzienności życia? Spektakl nawiązuje do tragedii Sofoklesa.


"Antygony", gdzie tytułowa bohaterka złamała zakaz i wbrew królowi, pochowała brata, za co została skazana na śmierć. Nowojorska Antygona chce również uchronić ciało swojego przyjaciela przed pochowaniem go we wspólnej mogile, w której bezimiennie grzebie się wszystkich bezdomnych. Namawia więc swoich kolegów z ławki do wykradzenia zwłok i pochowania Johna w parku. Jak Sasza i Pchełka zareagują na jej propozycje i do czego doprowadzi to trójkę bohaterów?...

Reżyseria i adaptacja: Ewelina Niewiadowska
Muzyka: Jacek Zamecki ,Berenika Wojnar
Kostiumy chóru: Anna Utko


Obsada:
Sasza: Ariel Osiak
Pchełka: Jan Grządziela
Anita: Ewelina Niewiadowska
Policjant: Bartek Sambor


Chór: Jan Kot, Anna Rzempołuch, Marek Trociński, Katarzyna Wilk
Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej ul .Mennicza 3 Wrocław.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Ariel Osiak, Jan Grządziela, Ewelina Niewiadowska, Bartek Sambor

O artyście

Poruszający dramat współczesny, obrazujący temat niespełnionych marzeń, nadziei i tęsknoty. Akcja sztuki odbywa się w Nowym Jorku, gdzie marzenia, kariera i bogactwo łączy się z niespełnieniem, ubóstwem i samotnością. W tym pełnym przepychu mieście, spotykają się bohaterowie spektaklu - emigranci, którym nie udało się spełnić amerykańskiego snu i którzy musieli zetknąć się z brutalną rzeczywistością tego miasta. Głównymi bohaterami sztuki są przedstawiciele trzech narodów: rosyjski Żyd - Sasza, Polak - Pchełka oraz Portorykanka - Anita, którzy znaleźli się w grupie najbardziej odrzuconych ludzi w społeczeństwie - bezdomnych. Ich życie ogranicza się do ławki w parku i rozmów na temat codzienności życia? Spektakl nawiązuje do tragedii Sofoklesa. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu