2023-03-01 - Spektakl W co wierzą Polacy - 132286 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - W co wierzą Polacy
Błyskotliwa i inteligentna biurowa komedia

Kiedy: 2023-03-01, godzina 19:15:00
Gdzie: Wrocław, Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich - Duża Scena, Rzeźnicza 12
Bilety od: 50zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

"Błyskotliwa i inteligentna biurowa komedia z elementami współczesnej opery i wyraźną domieszką horroru" - tak opisuje spektakl Przemek Gulda na łamach Wirtualnej Polski. Dodaje, że to połączenie dwóch kultowych seriali - Królestwa Larsa von Triera i Biura, tyle że z piosenkami i kadzidełkami.

Sztuka powstała w oparciu o książkę Tomasza Kwaśniewskiego pt.: W co wierzą Polacy? Śledztwo w sprawie wróżek, jasnowidzów, szeptuch?, a dramaturg Żelisław Żelisławski osadził jej akcję w biurze usług ezoterycznych. Bohaterami spektaklu są m.in.: wróżka (Anna Kieca), szef-jasnowidz (Mariusz Kiljan), asystentka (Paulina Wosik), medium (Tadeusz Ratuszniak) i rewident Szkiełko (Mariusz Bąkowski). Wróżące osoby często tworzą wspólnoty, które oferują swoim klientom znacznie więcej niż obietnicę odczytania niepewnej przyszłości. Duchowość Polaków jest wielowymiarowa i pełna paradoksów. To wybuchowa mieszkanka tradycji chrześcijańskiej z wypartą słowiańszczyzną i New Age'em, wiedzy naukowej z myśleniem magicznym i kultem przodków.

OSTRZEŻENIE
W spektaklu wykonywane są czynności magiczne oraz piosenki.

Realizatorzy:
adaptacja i dramaturgia: Żelisław Żelisławski
reżyseria, reżyseria świateł, video: Szymon Kaczmarek
scenografia: Kaja Migdałek
kostiumy: Marta Śniosek-Masacz
muzyka: Kamil Tuszyński
choreografia: Anna Obszańska
reżyseria dźwięku: Maciej Duszyński
realizacja światła: Daniel Piastowski
realizacja video: Piotr Postemski, Agnieszka Piesiewicz
inspicjentka: Justyna Bartman-Jaskuła
asystentka: reżysera Anna Kieca

Obsada:

Anna Kieca, Beata Rakowska, Irena Rybicka, Lina Woski, Mariusz Bąkowski, Przemysław Kozłowski, Miłosz Pietruski, Tadeusz Ratuszniak, Maciej Tomaszewski, Mariusz Kiljan (gościnnie)

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Anna Kieca, Beata Rakowska, Irena Rybicka, Paulina Wosik, Mariusz Bąkowski, Przemysław Kozłowski

O artyście

?Błyskotliwa i inteligentna biurowa komedia z elementami współczesnej opery i wyraźną domieszką horroru? ? tak opisuje spektakl Przemek Gulda na łamach Wirtualnej Polski. Dodaje, że to połączenie dwóch kultowych seriali ? Królestwa Larsa von Triera i Biura, tyle że z piosenkami i kadzidełkami. Sztuka powstała w oparciu o książkę Tomasza Kwaśniewskiego pt.: W co wierzą Polacy? Śledztwo w sprawie wróżek, jasnowidzów, szeptuch?, a dramaturg Żelisław Żelisławski osadził jej akcję w biurze usług ezoterycznych. Bohaterami spektaklu są m.in.: wróżka (Anna Kieca), szef-jasnowidz (Mariusz Kiljan), asystentka (Paulina Wosik), medium (Tadeusz Ratuszniak) i rewident Szkiełko (Mariusz Bąkowski). Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu

Sprawdź również W co wierzą Polacy na polskiegranie.pl