2023-03-07 - Spektakl Dwie połówki pomarańczy - 132292 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Dwie połówki pomarańczy
Prawdziwy maraton uśmiechu

Kiedy: 2023-03-07, godzina 17:00:00
Gdzie: Toruń, Aula UMK, ul. Gagarina 11
Bilety od: 39zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Czy rozdzielone połówki pomarańczy stanowią koniec jedności relacji/związku? Czy dla wielkiej miłości każda połówka - partner potrafi zrobić wszystko czy prawie wszystko?

,,Dwie połówki pomarańczy" to spektakl o relacjach, uczuciach, miłości małżeńskiej, zazdrości, bólu, tęsknocie... Każda z bohaterek to pewnego rodzaju samotna pomarańcza, zagubiona połówka gdzieś bez innych pomarańczy. Nic nie jest takie oczywiste, jak się wydaje, a "odejście" małżonka nie jest wcale końcem związku, a może wręcz przeciwnie. Akcja dzieje się w hotelu, do którego trafia wdowa, na którą czeka psycholog, która ma pomóc kobiecie dojść do siebie po śmierci męża. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się Alex, rzekomej córki zmarłego, a także wiele innych niespodzianek. Kolorytu do spektaklu dodaje wesoła babcia Melania - omyłkowo zameldowana w pokoju wdowy, aby przez chwilę odpocząć podczas wesela w hotelu. Jej postać i chęć "wyrwania kogoś" serwuje niezwykły humor do całej historii.

Ogromne pokłady humoru, trafne riposty, nagłe zwroty akcji i przeniesienie sporów w relacjach damsko-męskich na zupełnie nowy poziom to jeden z wielu zalet spektaklu. Zabawnych i absurdalnych pomyłek tu nie ma końca a żarty wywołują salwy śmiechu.

Ten spektakl być może stanowi właściwy przepis na to, co trzeba zrobić, aby przekonać się o tym jaka jest miłość do naszej drugiej połówki? Czy dla WIELKIEJ MIŁOŚCI można zrobić... WSZYSTKO ?

Obsada:
Joanna - Jarosław Boberek,
Karolina - Cynthia Kaszyńska,
Melania - Magdalena Smalara / Grażyna Zielińska
Alexis - Aleksandra Szwed /Urszula Dębska / Wikroria Wolańska / Iga Górecka
Pokojówka - Monika Stach


Reżyseria: Maria Ciunelis

Podczas 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów w Siedlcach
Tytuł najlepszej aktorki otrzymała Grażyna Zielińska, która brawurowo wcieliła się w jedną z postaci w spektaklu

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: J.Boberek/J.Rozenek, A.Zając/U.Dębska/I.Miko/J.Kamińska/M.Chodorowska, C.Kaszyńska/O.Borys i inni

O artyście

Do jedynego hotelu w mieście, trafia świeża wdowa - Karolina, wezwana by zidentyfikować zmarłego męża - Adama, który wcześniej zginął w tajemniczych okolicznościach. W hotelu czeka na nią psycholog policyjna, Joanna, a także wiele innych niespodzianek, związanych nie tylko z jej mężem, ale i trwającym w hotelu weselem. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się młodej, bardzo atrakcyjnej dziewczyny - Alex, podającej się za córkę zmarłego. To nie jest grzeczne przedstawienie!!! W nim nic nie jest takie, jakim się wydaje, a śmierć małżonka nie jest wcale końcem związku - wręcz odwrotnie. A może ten spektakl, to właśnie przepis na to, co trzeba zrobić, aby przekonać się o miłości tej swojej drugiej połówki? Dla WIELKIEJ MIŁOŚCI zrobi się... WSZYSTKO. Spektakl tylko i wyłącznie dla widzów dorosłych !!! Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu

Sprawdź również Dwie połówki pomarańczy na polskiegranie.pl