2023-03-08 - Spektakl Tango Sławomira Mrożka - 132295 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Tango Sławomira Mrożka
Tango Sławomira Mrożka

Kiedy: 2023-03-08, godzina 18:30:00
Gdzie: Wrocław, Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej, ul. Mennicza 1
Bilety od: 50zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Rodziny się nie wybiera. Te słowa są bliskie Arturowi. Urodził się w rodzinie transformatorów i buntowników, których jedynym celem jest zmierzać coraz głębiej poza ogólnie przyjętą formę społeczną. Wszechobecna degrengolada i miłość do eksperymentalnej sztuki sprawiają, że Artur pozostaje bez wyboru. Musi odnaleźć zagubione wartości i tradycje, którymi jego rodzice tak bardzo pogardzają. Jak ma przeżyć swój bunt młodzieńczy gdy wszyscy w koło są tak potwornie tolerancyjni?

"Tango" to wielowymiarowa opowieść o rodzinie wykręconej do granic absurdu, gdzie rzeczywistość miesza się z abstrakcją. Dodatkowym atutem wprowadzonym przez reżysera spektaklu jest odwrócenie przyjętych płci na lewą stronę. Zabieg ten podkręca jeszcze bardziej poziom abstrakcji samego dramatu. Z tej wybuchowej na pierwszy rzut oka mieszanki wyłania się jednak obraz najczystszych potrzeb człowieka, które niezmiennie wołają w każdym z nas o wysłuchanie. Artur zmaga się z potrzebą wytworzenia takiego świata, w którym zostanie przez swoich najbliższych zrozumiany i zaakceptowany. W tym dążeniu do rewolucji obyczajowej okazuję się jednak, że jabłko, jak zawsze, nie upada daleko od jabłoni i jego działania nie różnią się wiele od tych, które są reprezentowane przez jego rodziców Jest to zatem opowieść o każdym z nas. O tych, co zmagają się ze swoją genetyczną spuścizną.
Reżyseria i adaptacja: Jasiek Grządziela

Muzyka: Berenika Wojnar
Kostiumy: Marta Czujowska
Światła: Bartłomiej Pakos

Obsada:
Artur-Paulina Dulla ,
Eugeniusz-Ewelina Niewiadowska ,
Stomil- Jasiek Grządziela ,Anna Rzempołuch
Edek-Katarzyna Wilk
Eugenia-Jan Kot,
Eleonora-Marek Trociński
Ala- Sambor ,,Bartek"


Premiera 02.12.2022 godz.19:00

czas trwania 120 minut bez przerwy

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Artur-Paulina Dulla, Eugeniusz-Ewelina Niewiadowska, Stomil- Jasiek Grządziela, Anna Rzempołuch

O artyście

Tango" to wielowymiarowa opowieść o rodzinie wykręconej do granic absurdu, gdzie rzeczywistość miesza się z abstrakcją. Dodatkowym atutem wprowadzonym przez reżysera spektaklu jest odwrócenie przyjętych płci na lewą stronę. Zabieg ten podkręca jeszcze bardziej poziom abstrakcji samego dramatu. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu

Sprawdź również Tango Sławomira Mrożka na polskiegranie.pl