2023-02-25 - Babski Kabaret - Old Spice Girls - 132369 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


- Babski Kabaret - Old Spice Girls
Porcję szczerego śmiechu zapewni Państwu spektakl kabaretowy "OLD SPICE GIRLS"

Kiedy: 2023-02-25, godzina 18:00:00
Gdzie: Białystok, NieTeatr, ul. Sienkiewicza 4
Bilety od: 110zł

Kup Bilety na kabaret Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt! Porcję szczerego śmiechu zapewni Państwu spektakl kabaretowy "OLD SPICE GIRLS", czyli Babski Kabaret. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale zapewne panowie również nie będą się nudzić. W rolach głównych występują: Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska oraz Lidia Stanisławska. 


Program kabaretowy pełen jest zabawnych monologów, dowcipów, piosenek i improwizacji, obfituje w świetne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. Skecze uzupełnione zostały także o teksty Zbigniewa Korpolewskiego (autora tekstów m.in. dla Hanki Bielickiej i kabaretu "Dudek")oraz Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka i scenarzysty piszącego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz, Jana Kobuszewskiego). 

Niemal półtoragodzinny program jest znakomitym pomysłem na spędzenie wspaniałego wieczoru, nawiązuje do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, gdzie skecz i monolog przeplatany jest piosenką czasem gorzką, częściej dowcipną i gdzie zawsze można liczyć na dobrą puentę. 

Czas trwania: 80 min + 20 min przerwy 


EMILIA KRAKOWSKA

Pamiętna Jagna Pacześ, żona Boryny z serialu "Chłopi". Za tę rolę Emilia Krakowska otrzymała nagrody podczas Lubuskiego Lata Filmowego i Łódzkiej Wiosny Artystycznej, a także Nagrodę Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji. Już w szkole średniej grała w przedstawieniach teatralnych. Za pracę przy spektaklu "Maria" Malczewskiego usunięto ją z Liceum im. Dąbrówki w Poznaniu. W 1963 roku ukończyła studia w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Po studiach związała się z Teatrem Powszechnym w Warszawie, gdzie debiutowała w "Przedwiośniu" wg Stefana Żeromskiego, w reż. Adama Hanuszkiewicza. W 1968 roku przeniosła się do Teatru Narodowego, gdzie zagrała w "Nie-Boskiej komedii" Zygmunta Krasińskiego, w reż. Hanuszkiewicza (1969). W 1978 roku dołączyła do zespołu warszawskiego Teatru Współczesnego. W 1985 roku przeniosła się do Teatru Rozmaitości, w którym pracowała do 1991 r. Ma na swoim koncie ponad trzydzieści ról teatralnych. Grała również na scenie Teatru TV. Od 1964 roku wystawała w epizodach, a potem pierwszoplanowych i drugoplanowych rolach na szklanym ekranie. W latach 70. często współpracowała z Andrzejem Wajdą. Od lat 90. występuje głownie przed kamerami telewizyjnymi, pojawiając się w takich serialach, jak: "Na dobre i na złe", w którym od 1999 roku odtwarza rolę Gabrieli Krukowskiej-Kality, oraz "Pierwsza miłość". W latach 1986-1989 była członkiem Narodowej Rady Kultury. Działa w Związku Artystów Scen Polskich. Cztery razy wychodziła za mąż. Ma dwie córki Weronikę i Lenę.


BARBARA WRZESIŃSKA

Występowała w Warszawie w teatrach: Współczesnym (1956-1973), Narodowym (1973-1976), Ateneum (1976-1993), Teatr Scena Prezentacje w Warszawie. Najbardziej znana z telewizyjnych kabaretów Olgi Lipińskiej. Laureatka m.in. Złotego Ekranu (1972), odznaczona medalem Per aspera ad astra przez Fundację Sceny na Piętrze (2001). Odtwórczyni ról dramatycznych m.in. Honey - Kto się boi Wirginii Woolf? E. Albeego, Gladys - Aloes A. Fugarda, Ala - Tango S. Mrożka), komediowych i charakterystycznych (m.in. Molly - Opera za trzy grosze B. Brechta, Spika hrabina Tremendosa - Oni S.I. Witkiewicza, Eleonora - Zamek w Szwecji F. Sagan).


LIDIA STANISŁAWSKA

Polska piosenkarka i dziennikarka. Debiutowała w 1973 na festiwalu koszalińskiej giełdy piosenki, gdzie zajęła pierwsze miejsce. W 1974 wystąpiła na XII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, podczas którego zdobyła wyróżnienie śpiewając na koncercie debiutantów Mikrofon dla wszystkich. Jesienią 1974 rozpoczęła edukację w szkółce piosenkarskiej ZAKAR, prowadzonej w warszawskiej kawiarni Bristol. Jednocześnie podjęła studia na wydziale piosenkarskim Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina. W kolejnych latach aktywnie współpracowała i występowała z kabaretem Pod Egidą. Podczas Koncertu Debiuty na XIV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1976 wokalistka otrzymała wyróżnienie za piosenkę "Czułość". Utwór "Dzwon znad doliny" z muzyką Leszka Bogdanowicza dotarł do finału konkursu Grand Prix de Paris organizowanego w Paryżu dla utalentowanych debiutantów z całej Europy. Kolejny występ piosenkarki na Festiwalu w Opolu miał miejsce podczas jego XVI edycji w 1978, gdzie zdobyła II nagrodę za interpretacje utworu "Gram w kiepskiej sztuce". W tym samym roku wystąpiła w konkursie Sopot Festival 1978, na którym dzięki piosence "Gwiazda nad Tobą" zajęła trzecie miejsce, tuż za takimi światowymi sławami muzyki jak Václav Neckář czy Ałła Pugaczowa. Po sukcesie utworu "Gwiazda nad Tobą" Lidia Stanisławska wydała w 1979 swoją debiutancką płytę o takim samym tytule. W międzyczasie wokalistka nagrała wokalizy do filmów Palace Hotel oraz Wesela nie będzie. Lata 80. i 90. to okres koncertów piosenkarki w całej Europie, dzięki którym stała się rozpoznawalna m.in. w Czechosłowacji, Bułgarii czy byłej Niemieckiej Republice Demokratycznej. W 2001 piosenkarka wydała swoją drugą płytę zatytułowaną Inna twarz. Od 2007 występuje w spektaklu Kobiety w sytuacji krytycznej w Teatrze Polonia w Warszawie. Autorka pięciu książek z anegdotami polskiego środowiska artystycznego, zatytułowanych "Gwiazdy w anegdocie" (cz I i II), wywiad-rzeka z Januszem Zakrzeńskim "Co mi zostało z tych lat", "Jak nie zrobić kariery, czyli potyczki z show-biznesem".

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na kabaret

Na koncercie wystąpią: Barbara Wrzesińska, Lidia Stanisławska i Emilia Krakowska

O artyście

Barbara Wrzesińska, Lidia Stanisławska i Emilia Krakowska - te trzy znakomite aktorki kryją się pod tajemniczą nazwą Babski Kabaret. Old Spice Girls. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, pełen zabawnych monologów, dowcipów, piosenek i improwizacji, ale zapewne panowie również nie będą się nudzić. Program oparty na tekstach Marii Czubaszek, Mariana Hemara i Zbigniewa Korpolewskiego oraz klasyków z Julianem Tuwimem na czele sprawia, że widownia zawsze pęka ze śmiechu. Ponad półtoragodzinny program jest znakomitym pomysłem na spędzenie wieczoru. Skład gwarantuje, że ze spektaklu wszyscy wyjdą usatysfakcjonowani i rozbawieni. Lidia Stanisławska jest przecież nie tylko piosenkarką, ale chodząca skarbnicą wiedzy o polskich artystach i anegdotkach z nimi związanych. Emilia Krakowska to znakomita aktorka teatralna, szerokiej publiczności kojarząca się z kolei z rolami w serialach telewizyjnych. Barbara Wrzesińska to także aktorka, ale zarazem z kabaretowym zacięciem bardzo długo występowała u Olgi Lipińskiej. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na kabaret

Znajdź nocleg w pobliżu

Sprawdź również Babski Kabaret - Old Spice Girls na polskiegranie.pl

Najbliższe kabarety Babski Kabaret - Old Spice Girls

Babski Kabaret - Old Spice Girls Białystok
Porcję szczerego śmiechu zapewni Państwu spektakl kabaretowy "OLD SPICE GIRLS"
2023-02-19
Babski Kabaret - Old Spice Girls Białystok
Porcję szczerego śmiechu zapewni Państwu spektakl kabaretowy "OLD SPICE GIRLS"
2023-02-25

Najbliższe wydarzenia Białystok

TSA - Michalski Niekrasz Kapłon + support Waterside Białystok (muzyka)

2023-02-10
Czerwono-Czarni Białystok (muzyka)
Podróż autostopem w lata 60-te z piosenkami Karin Stanek, Heleny Majdaniec i Kasi Sobczyk
2023-02-10
ADHD i inne cudowne zjawiska Białystok (teatr)
spektakl Joanny Szczepkowskiej
2023-02-11
Rozkłady jazdy Białystok (teatr)
Brawurowy duet aktorski w spektaklu o życiu, związkach i miłości
2023-02-11
Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz oraz Warsaw String Quartet Białystok (muzyka)
Alicja Majewska - Piosenki Korcza i Andrusa
2023-02-12
Przyszedł mężczyzna do kobiety Białystok (teatr)
Wzruszająca komedia o miłości
2023-02-12
Noworoczny Koncert Wiedeński 2 - NOWY PROGRAM Białystok (muzyka)
NOWOROCZNY KONCERT WIEDEŃSKI 2 - NOWY PROGRAM-PIERWSZA NA ŚWIECIE ORKIESTRA KSIĘŻNICZEK TOMCZYK ART
2023-02-13
Noworoczny Koncert Wiedeński 2 - NOWY PROGRAM - Orkiestra Księżniczek Białystok (muzyka)
Największe przeboje Johanna Straussa, arie i duety w mistrzowskim wykonaniu - TOMCZYK ART
2023-02-13
Paulina Potocka Stand-up Białystok (standup)
Paulina Potocka Stand-up + open mic
2023-02-13
Katarzyna Pakosińska - Trzy Dekady Śmiechu Białystok (kabaret)

2023-02-13