2023-04-14 - Koncert 19 Wiosen - 131308 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Koncert - 19 Wiosen

Kiedy: 2023-04-14, godzina 20:00:00
Gdzie: Warszawa, Wolskie Centrum Kultury (Dom Społeczny), ul. Obozowa 85
Bilety od: 25.00zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

19 WIOSEN ? polski zespół grający w stylu aero nega barok punk. Powstał w 1989 w Łodzi. Oprócz oczywistej inspiracji punkiem (na którego wpływ powołują się członkowie zespołu w wielu publicznych wystąpieniach), można dostrzec w wieloletniej historii i w wielowarstwowym przekazie 19 WIOSEN taktykę nieustannego zacierania śladów i mnożenia znaków zapytania, która pozwala utrudniać prace krytyków muzycznych i specjalistów gatunkowych.

Sami członkowie lubią czasem nazywać swoją twórczość ?punkiem poza czasem?, ?spirytualem?, ?samobójbrzmieniem?. Słychać tu bez wątpienia fascynację wczesnym big beatem i włoską piosenką z czasów świetności festiwalu w San Remo, ale też klasyką garażowego punk i rhytm?n?bluesa. Są jednak często dziwaczne i zaskakujące elementy dźwiękowe i tekstowe jakby z innych porządków czy galaktyk poznawczych co sprzyja przyciąganiu do siebie publiczności, o której powiedzenie, że jest różnorodna, będzie co najmniej krzywdzące.

Niedawno w grudniu 2022 w Łodzi odbył się nadzwyczajny koncert z okazji XXX lecia grupy ( wg. niektórych źródeł było to faktycznie 33 lecie) razem z niemniej legendarną grupą Starzy Singers. Abstrahując od dokładnej daty powstania grupy pewne jest to, że przez ponad trzy dekady wydali oficjalnie dokładnie 19 płyt, kaset i cd. Czy powstanie płyta numer 20 i zespół będzie kontynuował swą działalność przez kolejne lata, miejmy nadzieję, że będziemy mogli wszyscy jeszcze to na bieżąco weryfikować.

Skład w sezonie artystycznym 2022/2023:
Piotr Andrzejewski ? bas
Wojciech Czyszczoń ? bębny
Dziewczyna Rakieta ? wokal
Grzegorz J. Fajngold ? organy
Aleksander Gemel ? gitara
Marcin Pryt ? wokal

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu