2022-06-23 - Koncert Laboratorium Pieśni - 68799 - Portal kapele.net

Koncert - Laboratorium Pieśni
LABORATORIUM PIEŚNI - nocny koncert w Synagodze pod Białym Bocianem

Kiedy: 2022-06-23, godzina 23:55:00
Gdzie: Wrocław, Synagoga Pod Białym Bocianem, Pawła Włodkowica 7
Bilety od: 65zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Ethno Jazz Festival zaprasza na wrocławskie obchody Nocy Świętojańskiej 2022. W najkrótszą noc w roku, 23 czerwca pięć minut przed północą, w Synagodze pod Białym Bocianem rozpocznie swój nocny koncert zespół LABORATORIUM PIEŚNI! Tę jedyną w roku, niezwykłą Noc Świętojańską warto spędzić przy muzyce folkowej najwyższej próby w klimatycznych wnętrzach wrocławskiej synagogi.

Laboratorium Pieśni - Song Laboratory (world/etno/spiritual/mysticfolkmusic) to kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shrutibox, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie - tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.

Grupa tworzy także spektakle, w których tradycyjne pieśni opowiadają o odchodzących obrzędach, m.in. "Pory Roku" (2012), "Puste Noce - Pieśni, które już się kończą" (2014).

Zespół brał udział w projektach z udziałem cenionych polskich muzyków, m.in. projekt "Czarna Polana" z Kayah i kompozytorem AtanasemValkovem, udział w nagraniachpłytowych i koncertach "Good L.U.C.K" artysty L.U.C, udział w koncercie "Wybraliśmy Wolność" Andrzeja Smolika, wraz z innymi polskimi muzykami.

Najnowsza płyta Laboratorium Pieśni pt. "Rasti" została nominowana do nagrody Fryderyk 2020, w kategorii "Album roku - Muzyka świata".

Zespół z koncertami i warsztatami odwiedził już ponad 15 krajów (m.in. USA, Indie, Szwajcaria, Japonia, Hiszpania, Izrael, Islandia, Dania, Holandia, Francja, Wielka Brytania). Teledysk z białoruską pieśnią "Sztoj pa moru" osiągnął ponad 10 mln wyświetleń, a na Facebooku grupę śledzi ponad 135 tysięcy fanów.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Zespół Laboratorium Pieśni

O artyście

Kobiecość jest pieśnią, wielogłosową, z wnętrza ziemi, z początków świata. Tak prastarą jak kamienie, tak prastarą jak puszcze, tak prastarą jak pierwszy dźwięk, pierwsza wibracja. Kobiecość jest wolnością. Kobiecość jest głosem natury,nieposkromionej dzikości i łagodności jednocześnie. Kobiecość jest rzeką, w której kąpią się dzieci i z której piją zwierzęta. Kobiecość jest darem dla mężczyzn, żeby mogli wejść na ścieżkę serca. Kobiecość jest wschodem i zachodem słońca, księżycem w pełni i w nowiu. Kobiecość jest pierwotnym tańcem, który tańczy się w strumieniach deszczu, oddechem z dna oceanów, wołaniem miłości. Kobiecość to inwitacja do kręgu, w którym śpiewa się pradawne pieśni, wyśpiewuje zaklęcia, grając na bębnach transowe rytmy. Kobiecość to bijące źródło. Kobiecość to czysta celebracja życia. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu