2022-05-22 - Spektakl Kora. Boska - 68846 - Portal kapele.net

Spektakl - Kora. Boska
Katarzyna Chlebny, Piotr Sieklucki, Łukasz Błażejewski, Paweł Rupala

Kiedy: 2022-05-22, godzina 21:00:00
Gdzie: Łódź, ARTKOMBINAT Scena Monopolis, ul. Kopcińskiego 62a
Bilety od: 100zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Kora po śmierci staje u wrót nieba, gdzie czekają na nią Trzy Maryjki. Bardzo strojne. Jak malowane: Matka Boska Częstochowska, Matka Boska Fatimska i Matka Boska z Guadalupe. Postawiona przed groteskowym Sądem Ostatecznym Kora wraca w piosenkach i wyznaniach do ziemskich wspomnień. Nareszcie ma okazję do opowiedzenia swojego życia tym, które mogły uczynić je lepszym? Spektakl jest opowieścią o kobiecie, artystce, córce i matce, o Polsce, religii, systemie i chorobie; to baśniowa historia o miłości, tęsknocie, niemocy i żalu. Trzy Maryje symbolizują trzy różne postawy i trzy różne sfery życia. Trzy Cnoty Boskie. Matka Boska Częstochowska to Wiara - Kościół, Polska, polityka, system. Matka Boska Fatimska to Nadzieja - naiwność, czystość, dziecko i tęsknota. Matka Boska z Guadalupe to Miłość - prawdziwa wolna miłość, muzyka, szaleństwo i indiański trans? W spektaklu usłyszymy największe przeboje Maanamu śpiewane przez Katarzynę Chlebny.

Obsada:
Katarzyna Chlebny - Kora
Piotr Sieklucki - Matka Boska Częstochowska
Łukasz Błażejewski - Matka Boska z Guadalupe
Paweł Rupala - Matka Boska Fatimska

Scenariusz i reżyseria:
Katarzyna Chlebny/ Scenografia i kostiumy/ Łukasz Błażejewski/ Aranże: Paweł Harańczyk/ Ruch sceniczny: Karol Miękina/ Charakteryzacja: Artur Świetny. Spektakl Teatru Nowego Proxima w Krakowie

Uwaga. Podczas spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe oraz intensywne zadymienie sali.
Czas trwania spektaklu: 100 minut

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Teatr Nowy Proxima

O artyście

Kora po śmierci staje u wrót nieba, gdzie czekają na nią Trzy Maryjki. Bardzo strojne. Jak malowane: Matka Boska Częstochowska, Matka Boska Fatimska i Matka Boska z Guadalupe. Postawiona przed groteskowym Sądem Ostatecznym Kora wraca w piosenkach i wyznaniach do ziemskich wspomnień. Nareszcie ma okazję do opowiedzenia swojego życia tym, które mogły uczynić je lepszym? Spektakl jest opowieścią o kobiecie, artystce, córce i matce, o Polsce, religii, systemie i chorobie; to baśniowa historia o miłości, tęsknocie, niemocy i żalu. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu