2022-06-11 - Koncert Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków - 69565 - Portal kapele.net

Koncert - Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków
DZIEŃ 2 | Monsieur Doumani [CY] & Czeremszyna [PL]

Kiedy: 2022-06-11, godzina 19:30:00
Gdzie: Katowice, Podcienia Miasta Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2
Bilety od: 15zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

11.06.2022 r., godz. 19:30

Mounsier Doumani specjalizuje się w paleniu, piciu grappy i graniu muzyki z wyspy - tak anonsował występ tria jeden z jego wielbicieli na fb. W skład zespołu wchodzą: Antonis Antoniou (grecki tzouras), Andys Scordis z gitarą i Demetris Yiasemides z instrumentami dętymi. Cała trójka muzyków pochodzi z Cypru, a ściślej - z Nikozji. Repertuar tria jest wypadkową tradycyjnych, wyspiarskich rytmów i melodii oraz współczesnych gatunków muzycznych, co widać wyraźnie w ostatnim albumie - Pissourin - będącym połączeniem tradycyjnej muzyki Śródziemnomorza, psychodelii i awangardy. Zespół był wielokrotnie nagradzany, występował na Womexie, w wiedeńskim Konzerthaus, na Rudolstadt-Festival czy Havana World Music Festival.


11.06.2022 r., godz. 20:45

"Podlaska Hodowla Muzyki Żywej" - tak o sobie mówią muzycy Czeremszyny. Zespół pochodzi z Podlasia, powstał w 1993 roku z inicjatywy Barbary Kuzub-Samosiuk. Skład jest płynny, dziś liczy 9 osób. Inspirują się folkiem słowiańskim, muzyką pogranicza polsko-białorusko-ukraińskiego, korzystają z rdzennego instrumentarium: akordeonu, bałałajki, cymbałów, fujary czy mandoliny. Mają na swoim koncie sześć wydawnictw. Występowali m.in. w Niemczech, Francji, w Szwecji, Belgii, Holandii, na Węgrzech, Łotwie i Litwie. Czeremszyna to czysta energia płynąca ze sceny podczas koncertów z "pieśni znalezionych tuż za rogiem, wśród swoich".

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Moonlight Benjamin, Monsieur Doumani, Czeremszyna, Elina Duni & Rob Luft

O artyście

Tak różnorodnych Ogrody Dźwięków już dawno nie było. Po raz pierwszy na festiwalu język albański, po raz pierwszy na naszej scenie - artyści z Haiti. Do tego prosto z Podlasia znana od lat fanom folku Czeremszyna oraz absolutni zwycięzcy wszystkich trofeów zeszłego roku, czyli cypryjskie trio Monsieur Doumani. Nie zabraknie energii i elektroniki, ale także liryki i refleksji w wykonaniu Eliny Duni, artystki nagrywającej dla kultowej wytwórni ECM. Na festiwalu Karaiby połączą się z kulturą wschodniej Europy, tradycje bałkańskie z Wielką Brytanią. Zapraszamy Państwa do tego wielokulturowego dialogu razem z nami, u progu lata. Najbardziej rodzinny i przyjazny festiwal czeka na Was w Podcieniach Miasta Ogrodów. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu