2022-08-15 - Koncert BRODKA - 78064 - Portal kapele.net

Koncert - BRODKA
Monika Brodka

Kiedy: 2022-08-15, godzina 21:00:00
Gdzie: Toruń, Muzeum Etnograficzne, ul. Wały Gen Sikorskiego 19
Bilety od: 59zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów oraz producentka. Jedna z najważniejszych współczesnych polskich artystek konceptualnych, poświęcająca w swoich swojej twórczości tyle samo uwagi warstwie muzycznej i tekstowej co wizualnej. Przygotujcie się na festiwalową grandę - na Artus Festiwalu zagra nie kto inny jak BRODKA!

Artystka redefiniuje się na nowo z każdym kolejnym albumem, czerpiąc z rocka alternatywnego, popu, elektroniki oraz muzyki gór, w której wyrosła. Na obecny status pracowała od najmłodszych lat. Największą popularność przyniósł jej wydany w 2010 roku album "Granda". Bezkompromisowe folkowo-elektroniczne brzmienia wyraźnie odcięły BRODKĘ od wcześniejszego popowego repertuaru, płyta pokryła się podwójną platyną, a sama artystka awansowała do pierwszej artystycznej ligi. Twórczość BRODKI zyskała uznanie zarówno wśród szerokiej publiczności, jaki i krytyków oraz dziennikarzy muzycznych. Swoją przynależność do międzynarodowej sceny zainicjowała wydanym w 2016 roku albumem "Clashes", na którym pełen wigoru punk rock miesza się posępnymi kościelnymi organami. Najnowszy, piąty studyjny album Brodki "Brut" podkreśla wielość muzycznych obszarów, jakimi kroczy artystka. Pobrzmiewające echami punk rocka, trip hopu czy grunge'u kompozycje wyrażają szczerą tęsknotę za latami 90-tymi.

Artystka jest sześciokrotną laureatką Fryderyków - najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce przyznawanej przez Akademię Fonograficzną. Związana jest z polską niezależną wytwórnią Kayax i międzynarodowym labelem PIAS, który w swoim katalogu ma takich artystów, jak Crystal Castles, Balthazar, Roisin Murphy, Editors czy Mogwai.

Nadchodzący koncert to istna gratka dla entuzjastów muzyczno-wizualnych wrażeń! Dobijajcie się do Amfiteatru Muzeum Etnograficznego w Toruniu już 15 sierpnia 2022 roku o godz. 21:00! Wraz z artystką zapewniamy, że będzie otwarte!

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Bilety: I pula - 59 zł, II pula - 79 zł, III pula - 99 zł | Liczba biletów na każdą pulę ograniczona.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: BRODKA

O artyście

Polska wokalistka popowa. Laureatka trzeciej edycji programu telewizyjnego Idol. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Debiut fonograficzny Brodki zatytułowany Album ukazał się w 2004. Ciesząca się popularnością w Polsce płyta uzyskała status złotej sprzedając się w nakładzie 35 tysięcy egzemplarzy. Monika Brodka pochodzi z Twardorzeczki, wsi koło Żywca. Wychowała się w góralskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. W wieku sześciu lat podjęła naukę gry na skrzypcach. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Żywcu w klasie językowej. Wokalistka została nominowana do Fryderyków 2013 w najważniejszych kategoriach: Artysta roku, Album roku (za "LAX") oraz Utwór roku za "Varsovie". W 2013 została Kobietą Dekady "Glamour". 9 sierpnia 2013 wystąpiła na głównej scenie odbywającego się w Krakowie Coke Live Music Festival. W 2014 album Granda uznany został najlepszą płytą nagrodzoną Fryderykiem w ostatnich 20 latach w kategorii Muzyka rozrywkowa. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu