2022-08-14 - Koncert Koncertowy Turniej Tenorów - 78908 - Portal kapele.net

Koncert - Koncertowy Turniej Tenorów
Koncertowy Turniej Tenorów o Laury Mazur

Kiedy: 2022-08-14, godzina 19:00:00
Gdzie: Ostróda, Amfiteatr, ul. Mickiewicza 17A
Bilety od: 50zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Sześciu tenorów o wyjątkowych głosach i nienagannej prezencji zmierzy się w amfiteatrze w Ostródzie w śpiewaczym konkursie, w którym pięknym głosom towarzyszyć będzie dreszczyk artystycznej rywalizacji. W pozakonkursowej części koncertu do tenorów dołączą dwie urocze sopranistki, a wszystkim wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Salonowa "Moderato" z Bydgoszczy. Składający się z dwóch części koncert zawierać będzie najpopularniejsze arie operowe, operetkowe i musicalowe. Całe przedsięwzięcie dowiedzie, że muzyka klasyczna wcale nie musi być traktowana bardzo poważnie i może dostarczyć wszystkim rozrywki na najwyższym poziomie.   

Wykonawcy:

Roman Chava - śpiewak i kompozytor. Akademickiego wokalu uczył się w Drohobyczu. Ma doświadczenie śpiewu chóralnego i estradowego. Solista różnych grup chóralnych. Obdarzony niezwykle mocnym i jednocześnie delikatnym głosem. Jego muzykalność dotyka wnętrza każdego słuchacza. Brał udział w pierwszym sezonie telewizyjnego konkursu talentów "X-Factor" na Ukrainie.

Aleksander Kruczek - pomysłodawca imprezy. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach oraz Akademii Operowej w Teatrze Wielkim w Warszawie. Laureat wielu międzynarodowych konkursów - m.in. "Juventis Canti" na Słowacji, w Warszawie, Busku-Zdroju, Krakowie, Krynicy-Zdroju i Karlovych Varach (2019) oraz VI edycji telewizyjnej "Bitwy Tenorów na Róże" (2019).

Sławomir Naborczyk -  absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Debiutował w 2011 r. rolą Basilia w "Weselu Figara" W.A. Mozarta podczas Operowego Forum Młodych w Operze Nova w Bydgoszczy. Laureat wielu konkursów wokalnych. Występuje w Operze Śląskiej, Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, w Warszawskiej Operze Kameralnej oraz w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Współpracuje z Sinfonią Varsovią, Filharmonia Śląską i Filharmonią Zabrzańską oraz zespołem Musica Viva.

Mirosław Niewiadomski - absolwent Akademii Muzycznej  w Łodzi. Laureat II nagrody na I Europejskim Festiwalu Duetów Operetkowych i Musicalowych w Poznaniu. Finalista Konkursu Wokalnego w Dusznikach-Zdroju i Polsko-Niemieckich Konfrontacjach Wokalnych w Poznaniu. Występował na wszystkich scenach operetkowych, operowych i filharmonicznych w Polsce.

Mariusz Adam Ruta - śpiewak młodego pokolenia występujący na scenach operowych, operetkowych w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma teatrami muzycznymi i filharmoniami, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Częstochowie, Lublinie, Rzeszowie i Kijowie (Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej). Brał udział w polskim projekcie "3 Tenorów" oraz w Festiwalu Mozartowskim w Warszawie.

Nazar Tatsyshyn - absolwent Akademii Muzycznej we Lwowie. Założyciel i lider występującego na całym świecie zespołu tenorów "Leonvoci". Jest solistą Filharmonii i Opery Narodowej we  Lwowie. Uczestniczył w licznych konkursach, festiwalach i warsztatach wokalnych na Ukrainie i poza jej granicami, współpracując w wybitnymi reżyserami i dyrygentami całego świata.

Emilia Zielińska - laureatka wielu prestiżowych konkursów wokalnych. Była solistka Koncertu Bożonarodzeniowego w Pałacu Apostolskim w Watykanie. Debiutowała na deskach Teatru Nowego w Łodzi po czym została solistką Polskiej Opery Kameralnej, współpracownicą Teatru Narodowego Operetki w Kijowie oraz solistką licznych gali operetkowo-musicalowych, a także operowo-operetkowych.

Orlin Bebenow - dyrygent i kompozytor, śpiewak i multiinstrumentalista. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Założyciel i dyrygent Orkiestry Salonowej "Moderato". Prowadził  też orkiestry w Koszalinie, Bydgoszczy, Perniku i Shumenie (Bułgaria), a obecnie jest związany z Operą Novą w Bydgoszczy. Jako juror zasiada w licznych krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Jest też laureatem kilku konkursów kompozytorskich.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Aleksander Kruczek, Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski, Mariusz Adam Ruta, Nazar Tatsyshyn

O artyście

Sześciu tenorów o wyjątkowych głosach i nienagannej prezencji zmierzy się w śpiewaczym konkursie, w którym pięknym głosom towarzyszyć będzie dreszczyk artystycznej rywalizacji. Żeby było jeszcze ciekawiej w pozakonkursowej części koncertu do tenorów dołączą dwie urocze sopranistki, a wszystkim wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Salonowa ?Moderato? z Bydgoszczy. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu