2022-08-20 - Koncert Natalia Niemen - 79370 - Portal kapele.net

Koncert - Natalia Niemen
Natalia Niemen - Niemen Mniej Znany

Kiedy: 2022-08-20, godzina 20:00:00
Gdzie: Sandomierz, Dziedziniec Zamku Królewskiego, Zamkowa 12
Bilety od: 50zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Wielkimi krokami zbliża się XXXI edycja Festiwalu Muzyka w Sandomierzu. Tegoroczna odsłona festiwalu to pięć wyjątkowych i różnorodnych gatunkowo koncertów, wśród których każdy słuchacz odnajdzie coś dla siebie. Zaproszeni artyści to znane i lubiane postaci polskiej sceny muzycznej oraz jeden zespół z Nowego Jorku, reprezentujący muzykę big-bandową w najlepszym wydaniu. Wszystkie koncerty odbędą się w magicznym miejscu - na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu.

W sobotni wieczór (20 sierpnia) odbędzie się koncert Natalii Niemen pod nazwą "Niemen mniej znany". Córka Czesława Niemena stworzyła projekt, w którym pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak "Terra Deflorata", czy "Spodchmurykapelusza". Program koncertowy to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia. Od lat 80-tych Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił cyfrowo-analogową "machinerię" instrumentów. Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych "hitów" Czesława Niemena takich jak "Jednego serca",  " Dziwny jest ten świat" czy "Płonąca stodoła".

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Natalia Niemen

O artyście

Niemen mniej znany to projekt zainicjowany przez córkę artysty, w którym wokalistka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak Terra Deflorata czy Spodchmurykapelusza. Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych "hitów" Czesława Niemena takich jak Płonąca stodoła czy Dziwny jest ten świt. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu