2022-07-31 - Koncert The Warsaw Dixielanders - 79386 - Portal kapele.net

Koncert - The Warsaw Dixielanders
Muzyczny Świat Louisa Armstronga

Kiedy: 2022-07-31, godzina 19:00:00
Gdzie: Olsztyn, Galeria Sowa, ul. Zamkowa 2
Bilety od: 50zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

W Muzyczny świat Louisa Armstronga wprowadzi słuchaczy zespół The Warsaw Dixielanders. Wiodącą rolę odegra tu jego klarnecista i wokalista - Michał Pijewski. Jako jeden z nielicznych gra i śpiewa ponad 50 utworów Louisa, od wczesnych nagrań z okresu Chicago (z zespołami Hot Five czy Hot Seven) i późniejszych pochodzących m.in. z płyty Louis Armstrong And His All Stars, gdzie znajdziemy niezapomniane What A Wonderfull World czy Ramona. Protagonistą koncertu jest Louis Armstrong (1901-1971), zwany Satchmo, wybitny amerykański trębacz jazzowy, kompozytor i wokalista. Przez wielu krytyków uważany za symbol jazzu oraz za jednego z najbardziej wpływowych muzyków w historii tego gatunku. Armstrong zasłynął swoim stylem gry na trąbce i śpiewem tzw. "scatem", opartym na improwizacji, z użyciem sylab zamiast słów.

Wykonawcy:
Michał Pijewski - klarnet, fortepian, wokal
Jerzy Kuszakiewicz - trąbka, wokal
Dymitr Markiewicz - puzon
Marek Słomiński - banjo
Robert Kuduk - kontrabas
Jerzy Więckowski - perkusja

Zespół The Warsaw Dixielanders powstał w 2007 roku z inicjatywy puzonisty - Mariusza Wnuka i grupy warszawskich jazzmenów wywodzących się z wielu byłych i obecnych zespołów (Vistula River Brass Band, Asocjacja Hagaw, Blues Fellows, Gold Washboard i innych).

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Michał Pijewski, Jerzy Kuszakiewicz, Dymitr Markiewicz, Marek Słomiński, Robert Kuduk i inni

O artyście

W Muzyczny świat Louisa Armstronga wprowadzi słuchaczy zespół The Warsaw Dixielanders. Wiodącą rolę odegra tu jego klarnecista i wokalista - Michał Pijewski. Jako jeden z nielicznych gra i śpiewa ponad 50 utworów Louisa, od wczesnych nagrań z okresu Chicago (z zespołami Hot Five czy Hot Seven) i późniejszych pochodzących m.in. z płyty Louis Armstrong And His All Stars, gdzie znajdziemy niezapomniane What A Wonderfull World czy Ramona. Protagonistą koncertu jest Louis Armstrong (1901-1971), zwany Satchmo, wybitny amerykański trębacz jazzowy, kompozytor i wokalista. Przez wielu krytyków uważany za symbol jazzu oraz za jednego z najbardziej wpływowych muzyków w historii tego gatunku. Armstrong zasłynął swoim stylem gry na trąbce i śpiewem tzw. "scatem", opartym na improwizacji, z użyciem sylab zamiast słów. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu