2022-07-17 - Spektakl (HashTak) Witkacy - 79751 - Portal kapele.net

Spektakl - (HashTak) Witkacy
Hashtak Witkacy

Kiedy: 2022-07-17, godzina 18:00:00
Gdzie: Kraków, Scena Berlin, Skawińska 2
Bilety od: 60zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Ponieważ tzw. 'swobodną twórczością', to jest tzw. 'śpiewaniem ptaszka na gałęzi' nic dla społeczeństwa i narodu zrobić nie mogłem, postanowiłem po szeregu eksperymentów zwierzyć się ogółowi z moich poglądów na narkotyki. Zaznaczyć muszę, tylko, że "dziełko" niniejsze będzie nosić charakter wysoce osobisty, a więc niejako pośmiertny. W każdym razie będzie tu podana w sposób przystępny część prawdy o mnie.
Witkacy

"(HashTak) Witkacy" to autorski projekt Patryka Ołdziejewskiego współtworzony przy wsparciu grupy Spider Demon Massacre, realizowany na podstawie tekstu "Narkotyki" Stanisława Ignacego Witkiewicza, dzięki Stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku dla młodych twórców.

Spider Demon Massacre to grupa składająca się z aktorów białostockich scen teatralnych (Białostocki Teatr Lalek oraz Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku) podejmujących próbę muzykowania i oddziaływania na pokładach emocjonalnych ludzi zdeterminowanych szarzyzną codzienności.

Witkacy opisał w swoim dziele psychiczne skutki narkotyków i idących z nimi w parze nałogów, natomiast my pragniemy zgłębić psychikę i dojść do fizyczności oddziaływania wyniszczających substancji. W dzisiejszym świecie, substancje odurzające to ogromny problem i nie możemy przechodzić obok niego obojętnie. Zatem spotkajmy się i razem przeżyjmy coś, co pozwoli nam parę minut dłużej żyć na tej ziemi.


Obsada:
Spider Demon Massacre:
Magdalena Dąbrowska
Kamila Wróbel-Malec
Dawid Malec
Patryk Ołdziejewski

Realizatorzy:
Adaptacja, reżyseria, muzyka, scenografia Patryk Ołdziejewski
Kostiumy Elżbieta Wysocka
Choreografia Magdalena Dąbrowska
Charakteryzacja Arleta Rewicka-Flasza

Czas trwania spektaklu ok. 90 min
Premiera 26 października 2019 r

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Spider Demon Massacre: Magdalena Dąbrowska, Kamila Wróbel-Malec, Dawid Malec, Patryk Ołdziejewski

O artyście

"(HashTak) Witkacy" to autorski projekt Patryka Ołdziejewskiego współtworzony przy wsparciu grupy Spider Demon Massacre, realizowany na podstawie tekstu "Narkotyki" Stanisława Ignacego Witkiewicza, dzięki Stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku dla młodych twórców. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu