2022-09-03 - Koncert Amiya - 89916 - Portal kapele.net

Koncert - Amiya
RootsBlues, Latin, CoolJazz i Soul

Kiedy: 2022-09-03, godzina 19:00:00
Gdzie: Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25
Bilety od: 40zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Nowa, nie dawno wydana, płyta Amiyi "Roots" odnosi sukces. Grana nieustanie w radiowych stacjach w całym kraju, chwalona w recenzjach (m.in. "Twój Blues"), prezentowana na finale międzynarodowego Blues Festiwalu "Blues Aperitiv" w Czechach, kontynuuje swoją promocję na pierwszym koncercie artystki w Polsce! Amiya to piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, producentka, malarka. Artystka, podczas koncertu w Oliwskim Ratuszu Kultury wystąpi z zespołem, składającym się z wyśmienitych muzyków:

Kacper Woźniak - gitara
Mateusz Nawrot - piano
Marek Nawrot - bas
Robert Jechanowski - perkusja

Najnowsza płyta Artystki "Roots" zawiera osiem utworów. Amiya jest autorką muzyki i tekstów na płycie, debiutuje również jako producentka i aranżer.. "Roots" jest pierwszym wydaniem pod jej własnym szyldem "Amiyasart Records". Na płycie usłyszymy takie style jak roots'blues, soul z domieszką old school jazzu, a także elementy muzyki folkowej i latino. Album jest osobistą opowieścią Amiyi o miłości, bólu, życiowych zmaganiach, duchowości, samopoznaniu, transformacji, godności, sile i wierze.

Urodzona w 1982 r. w Gnieźnie artystka, jako 8-letnie dziecko wyjechała z rodziną do Niemiec. W tym trudnym dla jej rodziny czasie, wyrwana ze swojego środowiska Amiya, to właśnie w muzyce odnalazła swój prywatny azyl. Jej pierwszą muzyczną miłością była soulowa gwiazda Gladys Knight, a utwór "Can't take my eyes off you" nieustannie był zdzierany na kasetowej taśmie w sprezentowanym Amiyi walkmanie. Soul w wykonaniu Gladys poruszył najgłębsze warstwy mojej duszy - wspomina po latach Amiya - i wtedy już, jako małe dziecko, postanowiłam, że będę piosenkarką i tworzenie muzyki zaczęłam traktować jako swoje życiowe przeznaczenie. Po usłyszeniu Johna Lee Hookera i jego "Boom Boom", to jednak blues skradł moje muzyczne serce na zawsze. Te szczere, autentyczne uczucia i emocje zawarte w bluesie sprawiają, że nie postrzegam bluesa jedynie jako gatunku muzycznego, ale jako możliwość wyrażania siebie, swojego bólu, doświadczeń, ale też - co dla mnie szalenie istotne - radości z życia.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Amiya

O artyście

Amiya to piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, producentka, malarka. Najnowsza płyta Artystki "Roots" zawiera osiem utworów. Amiya jest autorką muzyki i tekstów na płycie, debiutuje również jako producentka i aranżer.. "Roots" jest pierwszym wydaniem pod jej własnym szyldem "Amiyasart Records". Na płycie usłyszymy takie style jak roots'blues, soul z domieszką old school jazzu, a także elementy muzyki folkowej i latino. Album jest osobistą opowieścią Amiyi o miłości, bólu, życiowych zmaganiach, duchowości, samopoznaniu, transformacji, godności, sile i wierze. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu