2022-09-23 - Spektakl Wszyscy jesteśmy dziwni - 89938 - Portal kapele.net

Spektakl - Wszyscy jesteśmy dziwni
FESTIWAL 13.KKM m-teatr 2022

Kiedy: 2022-09-23, godzina 19:00:00
Gdzie: Koszalin, Bałtycki Teatr Dramatyczny, Plac Teatralny 1
Bilety od: 30zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

WSZYSCY JESTEŚMY DZIWNI
reż. Olga Ciężkowska
Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi
spektakl konkursowy

Autor: Karolina Sulej
Reżyseria: Olga Ciężkowska - AST Kraków
Adaptacja i dramaturgia: Anna Mazurek - AST Kraków
Scenografia/ kostiumy / multimedia: Gabriela Porada - ASP Łódź
Muzyka: Maja Luxenberg
Teksty piosenek: Anna Mazurek, Maja Luxenberg
Realizacja video: Ewa Borowska - PWSFTviT Łódź
Kurator projektu "Nowy i Młodzi": Remigiusz Brzyk
Konsultacja burleski: Katarzyna Regulska
Inspicjentka: Teresa Hajman
Identyfikacja graficzna: Ola Jasionowska
Występują: Barbara Dembińska, Magdalena Kaszewska, Paulina Walendziak, Katarzyna Żuk, Sławomir Sulej

"Normalność nie istnieje! To po prostu nawijka, którą wam na co dzień sprzedają!
My opowiemy wam inną historię.
Wszyscy jesteśmy dziwni!
Dziesięć występów i tylko jeden bilet!
To co, zaczynamy zabawę?"
"Wszyscy jesteśmy dziwni", Karolina Sulej

Drogie osoby, opowiemy wam o placu zabaw świata, Sodomie nad morzem; o raju dla biedaków! O Coney Island, wyspie-dzielnicy Nowego Jorku; o tętniącym życiem parku rozrywki i cyrkowej oazie dla "dziwaków", odrzuconych przez normatywne społeczeństwo.

Twórcy i twórczynie spektaklu, przywołując historię Coney Island, zadają pytania o możliwość wyrażania własnej odmienności; o trud poszukiwania przestrzeni i akceptacji dla wszystkiego, co nie mieści się w normie. Opowieści performerów i performerek ze współczesnego Coney Island odsłaniają tematy boleśnie uderzające również w naszą rzeczywistość. Stopniowa utrata przestrzeni na wypowiedź i działanie; deweloperka pożerająca rdzenną tkankę miasta; realia późnego kapitalizmu, które nie sprzyjają indywidualności: odgradzanie się i zamiatanie z przestrzeni widoczności wszystkiego, co zbędne i nieprzynoszące korzyści; traktowanie coraz większych grup osób, miejsc i idei na równi z zepsutymi przedmiotami. To jest ciemna strona liberalnej demokracji. I o tym wam opowiemy!

A zatem, drogie Osoby, Panie, Panowie i wszyscy Inni, zapraszamy na seans wspólnego śnienia na jawie! Pomarzymy sobie o miejscu, które akceptuje każde "dziwactwo" i nie zadaje pytań; które nie wymaga i przygarnia wszystkich odrzuconych przez świat. Zatęsknijmy i przyśnijmy sobie razem takie miejsce! I zadajmy sobie pytanie, czy w opowieści o Coney Island więcej jest tęsknoty za światem, który odchodzi, czy spoglądania z nadzieją w przyszłość? Zapraszamy!

Spektakl realizowany w ramach projektu "Nowy i Młodzi".

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Barbara Dembińska, Magdalena Kaszewska, Paulina Walendziak, Katarzyna Żuk, Sławomir Sulej

O artyście

Drogie osoby, opowiemy wam o placu zabaw świata, Sodomie nad morzem; o raju dla biedaków! O Coney Island, wyspie-dzielnicy Nowego Jorku; o tętniącym życiem parku rozrywki i cyrkowej oazie dla "dziwaków", odrzuconych przez normatywne społeczeństwo. Twórcy i twórczynie spektaklu, przywołując historię Coney Island, zadają pytania o możliwość wyrażania własnej odmienności; o trud poszukiwania przestrzeni i akceptacji dla wszystkiego, co nie mieści się w normie. Opowieści performerów i performerek ze współczesnego Coney Island odsłaniają tematy boleśnie uderzające również w naszą rzeczywistość. Stopniowa utrata przestrzeni na wypowiedź i działanie; deweloperka pożerająca rdzenną tkankę miasta; realia późnego kapitalizmu, które nie sprzyjają indywidualności: odgradzanie się i zamiatanie z przestrzeni widoczności wszystkiego, co zbędne i nieprzynoszące korzyści; traktowanie coraz większych grup osób, miejsc i idei na równi z zepsutymi przedmiotami. To jest ciemna strona liberalnej demokracji. I o tym wam opowiemy! Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu