2022-09-14 - Koncert JJ Band - 90040 - Portal kapele.net

Koncert - JJ Band
.J. BAND + KAROLINA CYGONEK + MAREK RADULI / KONCERT SPECJALNY 20-LECIE ZESPOŁU

Kiedy: 2022-09-14, godzina 19:00:00
Gdzie: Olsztyn, Galeria Sowa, ul. Zamkowa 2
Bilety od: 60zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

J.J. BAND KONCERT SPECJALNY 20 - LECIE ZESPOŁU

J.J.Band z Jeleniej Góry w ciągu prawie dwudziestu lat działalności zdobył miano jednej z najlepszych grup bluesowych w Polsce, a także szereg nagród festiwalowych. W roku 2002 J.J. Band pierwszy raz zaprezentował się publiczności na kilku festiwalach bluesowych startując w konkursach dla młodych zespołów. Zdobył nagrody główne na festiwalach w Tychach, Olsztynie, Bolesławcu i Białymstoku. W 2003 roku zespół nagrał swoją pierwszą płytę "Good Day For The Blues" , a w 2004 roku odbyła się premiera albumu "Searching For The Blues" . W roku 2010 ukazała się szczególna płyta "J.J. Band i Przyjaciele - Blues" z utworami Tadeusza Nalepy nominowana do nagrody Fryderyka. Wszystkie trzy płyty zyskały miano "płyty roku" w ankiecie czytelników pisma "Twój Blues". Dwukrotnie czytelnicy uznali też J.J. Band za zespół roku. Jacek "Jogi" Jaguś to gitarzysta bluesowy 2004, 2006, 2007 i 2008 i 2009 roku a Bartek Łęczycki harmonijkarz bluesowy 2005, 2006, 2007 i 2019 roku w Polsce według rankingu "Twojego Bluesa". Grupa występowała na najbardziej prestiżowych festiwalach bluesowych w Polsce obok polskich i zagranicznych wykonawców z najwyższej półki. W czasie specjalnego koncertu będzie można usłyszeć materiał przekrojowy twórczości zespołu. Jako goście specjalni wystapią Karolina Cygonek - wokalistka bluesowa współpracująca z Jan Gałach Band oraz Marek Raduli - legenda polskiej gitary, jedna z najważniejszych postaci w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

J.J. BAND:
Jacek Jaguś - wokal, gitara
Bartek Łęczycki - harmonijka ustna
Piotr Michalak - piano, hammond
Andrzej Stagraczyński - bas
Bartosz Niebielecki - perkusja

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Jacek "Jogi" Jaguś, Bartek Łęczycki

O artyście

W sierpniu 2001 r. podczas Festiwalu "Blues nad Bobrem", Jacek "Jogi" Jaguś, uznany za najlepszego gitarzystę na towarzyszących festiwalowi warsztatach, poznał Bartka Łęczyckiego - uzdolnionego harmonijkarza. Postanowili grać razem. Niebawem dołączyli do nich: Paweł Ziółkowski /piano, hammond/, Rafał "Kassa" Kassaraba /git. basowa/ i Maciej Majewski /perkusja/. I tak powstał JJ Band, zespół, który w ciągu pierwszego roku swojej działalności wygrał niemal wszystkie ważniejsze krajowe festiwale bluesowe, a przez czytelników branżowego pisma "Twój Blues" został uznany za odkrycie roku 2002. Początek roku 2003 przyniósł grupie propozycję nie do odrzucenia - Konrad Sikora - założyciel firmy Omera Art i fan bluesa postanowił wydać pierwszą w Polsce składankę prezentującą dokonania młodych oraz doświadczonych zespołów działających na polskim rynku. Wśród tych wykonawców znalazł się oczywiście JJ Band z utworami "Good day for the blues" oraz "Boogie Woogie Papa". To był początek współpracy zespołu z Konradem Sikorą, która to później zaowocowała wydaniem krążka "Good Day For The Blues", który jest oficjalnym debiutem JJ Band. W ciągu kolejnych lat JJ Band wystąpił na bardzo wielu festiwalach, ale także w prestiżowych klubach w całym kraju. Zyskał sobie ogromną sympatię fanów, muzyków, dziennikarzy oraz ludzi z tzw. branży bluesowej. Grupa poszczycić się może wieloma występami u boku gwiazd sceny bluesowej, takich jak: Sławek Wierzcholski, Leszek Cichoński, Jerzy Styczyński, Adam Otręba, Ireneusz Dudek, Maciej Balcar, Magda Piskorczyk, Adam Kulisz i inni. Muzycy JJ Band bardzo sobie cenią możliwość grania na jednej scenie z wykonawcami zagranicznymi, gdyż, jak twierdzą: "Możliwość wspólnego muzykowania z uznanymi gwiazdami bluesa to zaszczyt i nobilitacja". Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu

Najbliższe koncerty JJ Band

Koncert JJ Band Olsztyn
.J. BAND + KAROLINA CYGONEK + MAREK RADULI / KONCERT SPECJALNY 20-LECIE ZESPOŁU
2022-09-14

Najbliższe wydarzenia Olsztyn

Polska Noc Kabaretowa 2022 Olsztyn (kabaret)
Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Nowaki, Kabaret Smile, Kabaret K2, Kabaret Moralnego Niepokoju, Dziennikarki Zangażowane i Szymon Łątkowski
2022-08-14
Polska Noc Kabaretowa 2022 Olsztyn (kabaret)
Legendarna Polska Noc Kabaretowa 2022!
2022-08-14
Sebastian Riedel & Michał Kielak Olsztyn (muzyka)
Sebastian Riedel & Michał Kielak
2022-08-17
Green Hops Olsztyn (muzyka)
Green Hops Music Fest
2022-08-19
Marta Szefke Quartet Olsztyn (muzyka)
Aretha, Etta, Tina... Przeboje w rytmie bluesa - koncert Marta Szefke Quartet
2022-08-21
Stand-up Testy: Lotek, Zola, Leja, Krajewski, Kołecki, Gadowski Olsztyn (standup)
Stand-up Testy przed trasą Please stand-up: Lotek Zola Leja Krajewski Kołecki Gadowski | Olsztyn
2022-08-23
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa Olsztyn (muzyka)
NOCNA ZMIANA BLUESA - 40 LAT!
2022-08-24
Stand-up Testy: Lotek, Zola, Leja, Krajewski, Kołecki, Gadowski Olsztyn (standup)
Stand-up testy: Lotek Zola Leja Krajewski Kołecki Gadowski | Olsztyn II termin
2022-08-24
Bracia Figo Fagot Olsztyn (muzyka)
Znajome dźwięki z kabiny czyli Bracia Figo Fagot na koniec lata
2022-08-27
Magda Kubicka Stand-up Olsztyn (standup)
W nowym programie 'Patrz przez palce"
2022-08-30