2022-09-24 - Spektakl Spektakl muzyczno-taneczny "La Distancia" - 90086 - Portal kapele.net

Spektakl - Spektakl muzyczno-taneczny "La Distancia"
W ogniu flamenco! | Spektakl muzyczno-taneczny "La Distancia"

Kiedy: 2022-09-24, godzina 18:00:00
Gdzie: Toruń, Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Bilety od: 30zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Buenos días! Jesteście ciekawi, dlaczego witamy się z Wami w taki sposób? Wiecie, że już niebawem serce toruńskiej starówki zabije w rytmie ognistej Andaluzji? Jeśli chcecie sprawdzić w jaki sposób rozniecimy w Was iskrę znad Tagu, uzbrójcie się w wachlarze i kastaniety! Dworskie progi uwiodą Was hiszpańskim temperamentem już 24 września 2022 roku!

Dystans społeczny i odosobnienie to z pewnością jedne ze znaków naszych czasów. Zastanawialiście się w jaki sposób dziedziny sztuki bazujące na bliskości i nieskrępowanej ekspresji komentują to zjawisko? Autorytetem w tej dziedzinie jest jedno z najważniejszych symboli hiszpańskiej kultury - pełne ognistych emocji i wirujących falban - flamenco! "La Distancia" to spektakl, który zrodził się z potrzeby znalezienia odpowiedzi na pytanie, co bardziej nas dzieli - współczesna rzeczywistość czy bariery w naszych umysłach? Muzyczno-taneczne widowisko oparte jest na autorskich opracowaniach muzyki flamenco, klasycznej oraz etno. Podczas spektaklu nie zabraknie stukotu obcasów, krwistoczerwonych sukni i temperamentnych spojrzeń. Całości dopełni charakterystyczne, hiszpańskie instrumentarium.

Aby uszanować słuszny zwyczaj popołudniowej sjesty, "La Distancia" rozgrzeje artusowe mury o godz. 18:00! W dniu wydarzenia o godz. 12:00 odbędą się warsztaty flamenco w nurcie tangos. Wraz z instruktorem poznamy rytm oraz podstawowe elementy tego tańca.


Reżyseria:

Dorota Dzięcioł (także taniec)

Muzyka:
Sławomir Dolata - gitara, śpiew
Monika Szala - skrzypce
Maciej Drapiński - akordeon
Dawid Cholewiński - cajón, perkusjonalia

Cuerpo de baile:
Daria Bręczewska-Kulesza
Agnieszka Kruczkowska
Maria Trzcińska
Ewa Szuda
Magdalena Jaszczyk-Stępowska


Spektakl zrealizowano w ramach Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Bilety: 35 zł/normalny, 30 zł/ulgowy (spektakl godz. 18:00) | 15 zł (warsztaty godz. 12:00) | Karnet: 40 zł | W dniu wydarzenia o godz. 12:00 w Sali Małej odbędą się warsztaty flamenco w nurcie tangos.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Daria Bręczewska-Kulesza, Agnieszka Kruczkowska, Maria Trzcińska, Ewa Szuda, Magdalena Jaszczyk

O artyście

Buenos días! Jesteście ciekawi, dlaczego witamy się z Wami w taki sposób? Wiecie, że już niebawem serce toruńskiej starówki zabije w rytmie ognistej Andaluzji? Jeśli chcecie sprawdzić w jaki sposób rozniecimy w Was iskrę znad Tagu, uzbrójcie się w wachlarze i kastaniety! Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu