2022-09-02 - Koncert Piotr Zemła z zespołem - 90228 - Portal kapele.net

Koncert - Piotr Zemła z zespołem
Koncert piosenek okołowojennych

Kiedy: 2022-09-02, godzina 19:00:00
Gdzie: Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25
Bilety od: 40zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Zapraszamy na niezwykle poruszający koncert pt. "Okruchy i odłamki"


Co mamy, gdy wszystko co jest nam drogie i bliskie zostanie odebrane? Można zabrać i zniszczyć rzeczy materialne, ale to co jest cenne, najcenniejsze, zostaje w nas - pamięć. Dopóki trwa w nas pamięć, dopóty będą przesuwać się obrazy jak na kliszy filmowej. Z okruchów dobra, wspomnień, z odłamków pamięci co w nas tkwią, można ułożyć piosenkę. Można odbudować, zbudować lub wskrzesić piękno... Koncert "Okruchy i odłamki" zabierze nas w przestrzeń łączącą okres pełen przedwojennej słodkiej ułudy, wojennej niepewności i pierwszych lat powojennej nadziei.

 
Wystąpią przed Państwem:

wokalista Piotr Zemła
pianista Dmytro Poeta
skrzypaczka Marzena Sikała

Piotr Zemła - wokalista, arteterapeuta, członek Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART. Związany artystycznie z Trójmiastem oraz Warszawą. Śpiewa światowe i polskie, ponadczasowe przeboje muzyki rozrywkowej oraz te mniej znane, które czekają na odkrycie. Nie boi się sięgać po repertuar śpiewany przez największe osobowości muzyczne takie jak Shirley Bassey, Barbra Streisand, Frank Sinatra czy Whitney Houston - ale zawsze pozostaje wierny sobie. Na Warszawskim festiwalu piosenki musicalowej imienia Georga Gershwina został wyróżniony za Największą Indywidualność Sceniczną. Współpracował między innymi: z Filharmonią Koszalińską, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, Krakowską Młodą Filharmonią, Królewską Orkiestrą Salonową Gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej.


Dmytro Poeta -pianista, aranżer, kompozytor, absolwent Instytutu Muzyki im. Gliera w Kijowie (Ukraina). Od 1998 kierownik muzyczny i pianista zespołu "Djankoy Brothers" (Ukraina), z którym występował na wielu festiwalach muzycznych w Europie. Współpracuje między innymi ze Studiem Aktorstwa, Reżyserii i Teatroterapii  TeatroTreapiaGdańsk, Martą Szefke (Marta Szefke Groove Band i Marta Szefke Trio), z zespołem In Harmony (Gdańsk), z teatrem impro "No I Fajnie" (Gdańsk), z akademią artystyczną Art2You (Gdynia) i z teatrem KorKoro

Marzena Sikała - skrzypaczka, pedagog, arteterapeutka, z zamiłowania aktorka i chórzystka. Od wielu lat związana jest artystycznie z Trójmiastem (orkiestry, teatry, zespoły kameralne, projekty muzyczne). Gra na skrzypcach akustycznych i elektrycznych, w projektach solowych i zespołowych, w różnych stylistykach muzycznych, począwszy od muzyki klasycznej, poprzez folk, rock, pop-electronic, po szeroko rozumianą muzykę improwizowaną. Współtworzyła zespoły Newgrange, VibrasoniQ, kwartet smyczkowy 4 One, Amber Duo, 4 Strings Duo oraz liczne projekty muzyczne z trójmiejskimi artystami np. Chutir, ULTRAmaryna, Sova, Dominik J. Sebastian, JZTZ, J. Kulesza. Z Piotrem Zemłą i Dmytro Poetą współpracowała na gruncie teatroterapii w gdańskim Gdańskim Teatrze Playback oraz w projektach muzycznych dla dzieci.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Piotr Zemła

O artyście

Piotr Zemła - wokalista, arteterapeuta, członek Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART. Związany artystycznie z Trójmiastem oraz Warszawą. Śpiewa światowe i polskie, ponadczasowe przeboje muzyki rozrywkowej oraz te mniej znane, które czekają na odkrycie. Nie boi się sięgać po repertuar śpiewany przez największe osobowości muzyczne takie jak Shirley Bassey, Barbra Streisand, Frank Sinatra czy Whitney Houston - ale zawsze pozostaje wierny sobie. Na Warszawskim festiwalu piosenki musicalowej imienia Georga Gershwina został wyróżniony za Największą Indywidualność Sceniczną. Współpracował między innymi: z Filharmonią Koszalińską, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, Krakowską Młodą Filharmonią, Królewską Orkiestrą Salonową Gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu