2022-11-02 - Koncert L.A. Trio - 98841 - Portal kapele.net

Koncert - L.A. Trio
Zaduszki Jazzowe

Kiedy: 2022-11-02, godzina 19:00:00
Gdzie: Toruń, Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Bilety od: 30zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

W listopadzie jesień na dobre otula nas zapachem opadłych liści i chłodnych wieczorów. Szybko zapadający zmrok i wszechobecne parasole to znak, że nadchodzi pora na tradycyjne Zaduszki Jazzowe! Ich historia sięga jeszcze Leopolda Tyrmanda - pierwszego wielkiego popularyzatora jazzu w Polsce. Składa się na nie seria odbywających się w całym kraju imprez, idealnie wpisująca się w jesienną, nieco melancholijną aurę. W wieczornej koncertowej oprawie czyste dźwięki fortepianu, kontrabasu i nieustępliwej perkusji brzmią wyjątkowo klimatycznie.

W Toruniu Zaduszki Jazzowe odbędą się z udziałem legendy polskiego jazzu - L.A. Trio!

Bogdan Hołownia (fortepian), Andrzej Bruner Gulczyński (kontrabas), Józef Eliasz (perkusja) dostarczą Wam niezapomnianych wzruszeń i zapewnią muzyczne przeżycie na najwyższym poziomie. Gdy ci Artyści wkraczają na scenę, na widowni zapada pełna skupienia cisza przerywana tylko gromkimi oklaskami po każdym utworze.

Już 2 listopada 2022 roku nadarzy się okazja, by w jesiennej atmosferze w Sali Wielkiej usłyszeć ten ceniony zespół!

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: L. A. TRIO, Bogdan Hołownia, Andrzej "Bruner" Gulczyński, Józef Eliasz, Ewa Żydołowicz

O artyście

Tytuł koncertu - Na pierwszy znak - nawiązuje do szlagieru z lat 30. XX wieku zaśpiewanego przez Hankę Ordonównę, stanowiącego utwór ze ścieżki dźwiękowej filmu Szpieg w masce z 1933 roku. Muzykę skomponował Henryk Wars, a słowa piosenki napisał Julian Tuwim. Oprócz tytułowej piosenki L. A. Trio podczas koncertu wykona też inne polskie przeboje ostatnich kilkudziesięciu lat, od przedwojnia do współczesności, takie jak m.in. Ada to nie wypada, Sex appeal czy Groszki i róże. Stały się one niezwykle inspirującym materiałem muzycznym. L. A Trio zaprezentuje je w wersji instrumentalnej, w zupełnie nowych aranżacjach. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu