2022-09-29 - Koncert Pory Roku w Synagodze - 99029 - Portal kapele.net

Koncert - Pory Roku w Synagodze
Koncert Kameralny "Synteza Kultur"

Kiedy: 2022-09-29, godzina 19:00:00
Gdzie: Wrocław, Synagoga Pod Białym Bocianem, Pawła Włodkowica 7
Bilety od: 30zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu zaprasza na kolejne wydarzenie artystyczne w cyklu Pory Roku w Synagodze, dofinansowane ze  środków Gminy Wrocław oraz środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. 

29.09.2022  roku o godz. 19:00 w przepięknej sali Synagogi pod Białym Bocianem wystąpi Polski Kwintet Fortepianowy w wyjątkowym koncercie kameralnym "Synteza Kultur". To muzyczna podróż przez epoki od Baroku do Współczesności w której artyści chcą pokazać jak kultura hebrajska przenikała do muzyki klasycznej, w jaki sposób  ją kształtowała i rozwijała. W końcu, jak kultura ta oddziaływała na nurty kompozytorskie w wielu krajach świata, niezależnie od szerokości geograficznej, tworząc tym samym "wspólny mianownik", muzyczną "syntezę kulturową"

Polski Kwintet Fortepianowy - to wrocławski zespół złożony z czołowych polskich muzyków kameralistów, laureatów nagród na polskich i zagranicznych konkursach muzycznych, którzy swoje doświadczenie zbierali
w najlepszych europejskich uczelniach, współpracowali jako soliści i kameraliści z międzynarodowymi orkiestrami oraz odnosili sukcesy na wielu zagranicznych scenach.

Gracjan Szymczak - fortepian
Małgorzata Aberbach - skrzypce
Jan Mazur  - skrzypce
Marlena Grodzicka-Myślak - altówka
Jakub Myślak - wiolonczela

Szeroki repertuar Polskiego Kwintetu Fortepianowego obejmuje dzieła muzyki klasycznej od Baroku po muzykę współczesną. Zespół posiada również wiele autorskich aranżacji utworów pisanych na inne składy np. Orkiestrę symfoniczna lub kameralną. Wirtuozowskie popisy solistyczne, wzruszające tematy muzyki filmowej czy żywiołowe argentyńskie tanga przeplatane najwspanialszymi dziełami A. Vivaldiego,J.S. Bacha, F. Chopina, W. A. Mozarta, R. Schumanna, L van Beethovena sprawiają, że muzyczne wydarzenia z udziałem Polskiego Kwintetu Fortepianowego na długo pozostają w pamięci słuchaczy. 


Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Hanna Błachuta, Kinga Chudzikoska, Magdalena Blum

O artyście

Przenikania. Ludzkie uczucie w muzyce. Wyjątkowy koncert najpiękniejszych arie i pieśni na sopran i wiolonczelę z towarzyszeniem fortepianu, połączony z magicznym pokazem biżuterii wrocławskiej artystki Katarzyny Gemborys. Celloice jest zespołem współtworzonym przez dwie, utalentowane wykonawczynie: Hannę Błachutę - sopran oraz Kingę Chudzikowska - wiolonczela. Na fortepianie towarzyszyć im będzie Magdalena Blum. Ten niespotykany skład pozwala na uzyskanie wyjątkowego brzmienia oraz klimatu XIX- wiecznego salonu artystycznego. Na program koncertu składają się arie i pieśni: S. Rachmaninowa, V. Belliniego, A. Dvoraka, G. Pucciniego, P. Czajkowskiego, L. Bersteina, R. Schumanna. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu