2022-11-20 - Spektakl Między płotem a kowadłem - 99165 - Portal kapele.net

Spektakl - Między płotem a kowadłem
Komedia niebanalna

Kiedy: 2022-11-20, godzina 18:00:00
Gdzie: Iłża, Centrum Kultury i Turystyki w Iłży, ul. Orła Białego 2
Bilety od: 80zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Po raz pierwszy w Iłży! Centrum Kultury i Turystyki w Iłży oraz Artlever serdecznie zapraszają 20 listopada o godzinie 18:00 na nietuzinkowy i refleksyjny spektakl komediowy.


Niedaleko pada jabłko od jabłoni, Wina ojca idzie w syna, Jaki ojciec, taki syn... Wszystkie te polskie mądrości mieszczą się w kanadyjskiej komedii Norma Fostera Między płotem a kowadłem (Mending Fences). HARRY, właściciel gospodarstwa na dalekiej, kanadyjskiej prowincji Saskatchewan, nie widział swojego syna, DREW, szesnaście lat. Przyjeżdża on właśnie do ojca z wizytą. Ta wzruszająca i niebanalna komedia opowiada historię dwóch mężczyzn, syna i ojca, którzy są zbyt uparci na to, żeby otworzyć swoje serca jeden na drugiego. Nie radzą sobie z okazywaniem uczuć. Rozdzieleni na lata, dziś jako dorośli mężczyźni, stają wobec siebie zupełnie bezradni, czupurni, przytłoczeni emocjami i oślim uporem, do których wstydzą się przyznać. Tworzy to mnóstwo zabawnych sytuacji. Dyskretnym przewodnikiem po obcym im świecie uczuć jest "kobieta po przejściach", przyjaciółka i partnerka ojca, GIN, która jest właścicielką sąsiedniego gospodarstwa. Czy uda się jej pogodzić ogień z wodą, psa z kotem?? Zabawne dialogi i sytuacje, okraszone często pikanterią, a jednocześnie z elementami ciepła i liryzmu. Ot, jak to życie. Świetna gra aktorów. To świeży oddech w świecie sztuki zdominowanym przez sensację i farsę. Norm Foster znany jest od wielu lat polskiemu widzowi z takich sztuk jak: Ostra jazda, Premiera, Między łóżkami, Old Love, Długi ŁYKend, Randka w ciemno na dwie pary, Przygoda z ogrodnikiem? i kilku innych.

Obsada (zamiennie):
GIN: Beata Olga Kowalska/***Agnieszka Wielgosz***
HARRY: Grzegorz Gadziomski/***Bogdan Kalus***
DREW: Rafał Szatan/Kacper Sasin/***Igor Obłoza***/Bartosz Obuchowicz

Autor: Norm Foster
Reżyseria i tłumaczenie: Mirosław Połatyński
Scenografia i kostiumy: Iza Toroniewicz-Wyszomirska

Po raz pierwszy w Iłży! Zdobądź bilety już teraz!

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Beata Olga Kowalska, Bogdan Kalus, Agnieszka Wielgosz, Grzegorz Gadziomski, Rafał Szatan i inni

O artyście

Niedaleko pada jabłko od jabłoni, Wina ojca idzie w syna, Jaki ojciec, taki syn... Wszystkie te polskie mądrości mieszczą się w kanadyjskiej komedii Norma Fostera Między płotem a kowadłem (Mending fences). Harry, właściciel gospodarstwa na dalekiej prowincji, nie widział swojego syna, Drew, szesnaście lat. Przyjeżdża on właśnie do ojca z wizytą. Ta wzruszająca komedia opowiada historię dwóch mężczyzn, syna i ojca, którzy są zbyt uparci na to, żeby otworzyć swoje serca jeden na drugiego. Nie radzą sobie z okazywaniem uczuć. Rozdzieleni na lata, dziś jako dorośli mężczyźni, stają wobec siebie zupełnie bezradni, czupurni, przytłoczeni emocjami i oślim uporem, do których wstydzą się przyznać. Tworzy to mnóstwo zabawnych sytuacji. Dyskretnym przewodnikiem po obcym im świecie uczuć jest "kobieta po przejściach", przyjaciółka i partnerka ojca, która jest właścicielką sąsiedniego gospodarstwa. Czy uda się jej pogodzić ogień z wodą, psa z kotem?? Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu