2022-10-09 - Koncert Bielizna - 99404 - Portal kapele.net

Koncert - Bielizna
BIELIZNA + Siaki w KOMinie

Kiedy: 2022-10-09, godzina 19:00:00
Gdzie: Sosnowiec, Komin Music Cafe, ul. Będzińska 65
Bilety od: 40zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

BIELIZNA zespół reprezentujący legendarną Trójmiejską Scenę Alternatywną, powstał w 1984 roku. Założycielami zespołu byli dwaj znajomi z Politechniki Gdańskiej - Jarosław Janiszewski oraz Jarosław Figura. Od tamtego czasu zespół skomponował ok. 90 piosenek, z czego oficjalnie na sześciu płytach ukazało się 62 kompozycji. W 2018 r. została wydana płyta TAG Reedycja kasety z 1992r.


Aktualnie grają: 

Jarek Janiszewski, 

Jarek Figura, 

Andrzej Jarmakowicz, 

Wojciech Hintz, 

Krzysztof Stachura.


SIAKI to zbiór wolnych elektronów wirujących po wspólnej muzycznej orbicie. Pomimo różnych inspiracji i smaków znajdują wspólny mianownik w obszarze szeroko rozumianej "alternatywy". Muzyka SIAKIEGO wydaje się dość spójna pomimo mieszania różnych gatunków i środków wyrazu tj. punk rocka, reggae, hip-hopu oraz mniej lub bardziej klasycznego rocka. To muzyczny eintopf, złożony z ostrych gitarowych riffów, mocno osadzonych rytmów, okraszony melodiami oraz elektroniką. Pełni smaku dodaje charakterystyczny wokal, który niczym rasowy narrator snuje prawdziwe życiowe opowieści.
Summa summarum: SIAKI daje pełną gwarancję na tupanie nóżką, kiwanie głową, bujanie się na boki lub nieodpartą chęć do fikania kozłów czy też klasycznego pogo.

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią: Jarek Janiszewski, Jarek Figura, Andrzej Jarmakowicz, Wojciech Hintz, Krzysztof Stachura

O artyście

BIELIZNA to zespół reprezentujący legendarną Trójmiejską Scenę Alternatywną, powstałą w latach 80. Wszystkie wydane przez Bieliznę płyty przypadły do gustu koneserom intelektualnego rock&rolla. Zespół porusza się po wszelkich odmianach rock&rolla, od ska po punk rocka. Jedną z ciekawszych płyt zespołu Bielizna jest "Obrazki z wystawki", która w lekko psychodeliczny sposób ukazuje obraz współczesnej Polski. Liderem i frontmanem formacji jest wokalista Jarek Janiszewski, którego głos łączy w sobie zawodzenie psa Huckleberry i uwodzicielski tembr Toma Jonesa. Koncerty Bielizny okraszone są wstrząsającą narracją wokalisty. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu