2022-11-07 - Spektakl Małżeństwo do poprawki - 99663 - Portal kapele.net

Spektakl - Małżeństwo do poprawki
Małżeństwo do poprawki - Michael Engler

Kiedy: 2022-11-07, godzina 17:30:00
Gdzie: Wrocław, Teatr Muzyczny Capitol, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 67
Bilety od: 80zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

"Małżeństwo do poprawki" to lekka, a jednocześnie naszpikowana błyskotliwymi i pełnymi inteligentnego humoru dialogami komedia romantyczna Michaela Englera, w której zgodnie z zasadą Hitchcocka bomba wybucha na początku, a potem napięcie tylko rośnie. Thomas jest wziętym pisarzem kryminałów i choć jego książki nie uchodzą za dzieła literatury, zarobił na nich fortunę. Vera, jego żona zrezygnowała z życia zawodowego, by skupić się na karierze męża. Po 25 latach małżeństwa, kiedy on bawi się w najlepsze w towarzystwie kolejnych "asystentek", nie stroniąc od alkoholu i odreagowując kryzys wieku średniego, ona wnosi o rozwód. Do akcji wkracza więc dwójka krwiożerczych prawników: Marcus, reprezentujący Thomasa, wieloletni przyjaciel rodziny i wynajęta przez Verę, ostra jak brzytwa Arlette. Oboje zdeterminowani, by pozbawić drugą stronę praw do majątku.

Kiedy podczas omawiania warunków rozwodu dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, Thomas zapada w śpiączkę, a po wybudzeniu częściowo traci pamięć. Jego ostatnie wspomnienia sięgają początków małżeństwa z Verą, gdy oboje mieli po 20 lat, on był w niej szaleńczo zakochany i marzył, by być pisarzem przez wielkie "P", a nie chałturnikiem tworzącym wyłącznie dla pieniędzy.


Postanawia odzyskać Verę i rozpocząć z nią nowe, znacznie skromniejsze życie pod romantycznymi dachami Paryża. Jego staraniom - ostatecznie zakończonym sukcesem - przyglądają się Marcus i Arlette, którzy również mają się ku sobie. Sielanka trwa więc w najlepsze aż do momentu, w którym Thomas nieoczekiwanie przypomni sobie prawdziwe okoliczności swojego wypadku?

OSOBY:
Thomas Berthold - Paweł Małaszyński
Vera Berthold - Agnieszka Sienkiewicz
Marcus Knöser - Andrzej Andrzejewski
Arlette Wildgruber - Ilona Chojnowska

Autor: Michael Engler
Tytuł oryginalny: Noch einmal, aber besser
Przekład: Jacek Kaduczak
Reżyseria: Andrzej Nejman
Asystent reżysera: Teresa Iwko
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Marta Grudzińska
Choreografia: Stefano Terrazzino
Producent: Małgorzata Nejman
Premiera: październik 2021

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Paweł Małaszyński, Agnieszka Sienkiewicz, Andrzej Andrzejewski, AIlona Chojnowska

O artyście

?Małżeństwo do poprawki? to lekka, a jednocześnie naszpikowana błyskotliwymi i pełnymi inteligentnego humoru dialogami komedia romantyczna Michaela Englera, w której zgodnie z zasadą Hitchcocka bomba wybucha na początku, a potem napięcie tylko rośnie. Na scenie ponownie ulubieńcy krakowskiej publiczności: Paweł Małaszyński i Agnieszka Sienkiewicz. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu