2024-11-24 - Spektakl Apetyt na czereśnie - 342329 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - Apetyt na czereśnie
"Apetyt na czereśnie" jako słodko-gorzka uczta dla miłośników Osieckiej na scenie Nie Teatru

Znajdź nocleg w pobliżu
Plakat Apetyt na czereśnie 342329
Kiedy: 2024-11-24, godzina 18:30:00
Gdzie: Białystok, Nie Teatr, ul. Sienkiewicza 4
Bilety od: 130zł

Kup Bilety do teatru
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

"Apetyt na czereśnie" to słodko-gorzka uczta dla miłośników Osieckiej! Szukasz wieczoru pełnego nostalgii, humoru i błyskotliwych piosenek? Zapraszamy na "Apetyt na czereśnie" - wyjątkową podróż przez świat miłosnych wzlotów i upadków, okraszoną poezją Agnieszki Osieckiej i muzyką Macieja Małeckiego. 


Teksty Osieckiej wyróżniają się prostotą języka połączonego z głębią refleksji; miłość, strata, tęsknota w nich zawarte są ponadczasowe, a humor i ironia nadają im lekkości i dystansu. Apetyt na czereśnie to błyskotliwa opowieść o rozstaniu i próbie odnalezienia szczęścia na nowo. To piękne piosenki w nowych aranżacjach z łatwością wpadające w ucho. To aktorzy, którzy z wdziękiem i humorem wcielają się w role swoich bohaterów. To niezapomniane wrażenia i chwila refleksji nad naturą miłości. Nie przegap okazji i poczuj smak czereśniowej uczty!

"Apetyt na czereśnie" - spektakl muzyczny oparty na tekście Agnieszki Osieckiej. Mimo, że tekst powstał kilkadziesiąt lat temu, jest aktualny do dzisiaj i ciągle obecny na scenach teatralnych. Ona i On. Siedzą na peronie dworca kolejowego. Zaraz pociągi odjadą i powiozą ich w dwie różne strony. Ona wraca z rozprawy rozwodowej, on też rozpoczyna nowy rozdział w życiu. Ten poprzedni obojgu nie udał się. Wspominają, dyskutują, kłócą się. Chcą zrozumieć, dlaczego znaleźli się na tym peronie. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają… Urok i sedno minimusicalu "Apetyt na czereśnie" tkwi właśnie w tej ich rozmowie, którą wymyśliła mistrzyni słowa Agnieszka Osiecka - poetka, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny. Atutem przedstawienia są piosenki, które przenoszą ich rozmowę w zupełnie inny wymiar dostępny tylko dzięki tej autorce. Muzykę do przedstawienia skomponował Maciej Małecki, a na scenie zobaczymy Marię Niklińską, aktorkę teatralną, filmową ("Ja Wam pokażę"; "Jutro idziemy do kina") i piosenkarkę, Rafała Olbrychskiego, piosenkarza i aktora filmowego oraz pianistkę Lenę Ledoff. Czeka ich zadanie skonfrontowania się z wieloma legendarnymi inscenizacjami i kreacjami, m.in. Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego w Teatrze Telewizji.

Tekst: Agnieszka Osiecka
Muzyka: Maciej Małecki
Adaptacja: Anna Seniuk
Opieka reżyserska: Przemysław Dąbrowski
Konsultacje scenograficzne: Tatiana Kwiatkowska
Kostiumy: Wiganna Papina
Efekty dźwiękowe: Filip Kuncewicz
Obsada: Maria Niklińska, Rafał Olbrychski
Przy fortepianie: Lena Ledoff

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Maria Niklińska, Rafał Olbrychski, Lena Ledoff

Plakat Apetyt na czereśnie 342329

O artyście

Ona i On. Siedzą na peronie dworca kolejowego. Lada moment pociągi odjadą i zawiozą ich w dwie różne strony. Ona wraca z rozprawy rozwodowej, On też rozpoczyna nowy rozdział w życiu. Ten poprzedni dla obojga nie miał szczęśliwego zakończenia. Zaczynają więc wspominać. Dyskutują, analizują, kłócą się. Pragną zrozumieć, dlaczego znaleźli się na tym peronie. Co sprawiło, że wieloletnie małżeństwo musiało się skończyć. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają... Urok i sedno minimusicalu "Apetyt na czereśnie" tkwi właśnie w tej rozmowie, wymyślonej przez mistrzynię słowa - Agnieszkę Osiecką. Poetkę, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny. Swoje miłosne doświadczenia i refleksje przelewała na papier i pokazywała światu. Bilety do nabycia na:

Znajdź nocleg w pobliżu