2023-12-10 - Spektakl Apetyt na czereśnie - 231260 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - Apetyt na czereśnie
Apetyt na czereśnie - Historia miłości według Agnieszki Osieckiej

Plakat Apetyt na czereśnie 231260
Kiedy: 2023-12-10, godzina 15:30:00
Gdzie: Łomża, Sala Koncertowa Filharmonii Kameralnej, Zawadzka 1
Bilety od: 90zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

ONA i ON. Siedzą na peronie dworca kolejowego. Lada moment pociągi odjadą i zawiozą ich w dwie różne strony. ONA wraca z rozprawy rozwodowej, ON też rozpoczyna nowy rozdział w życiu. Ten poprzedni dla obojga nie miał szczęśliwego zakończenia. Zaczynają więc wspominać. Dyskutują, analizują, kłócą się. Pragną zrozumieć, dlaczego znaleźli się na tym peronie. Co sprawiło, że wieloletnie małżeństwo musiało się skończyć. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają...

Urok i sedno minimusicalu "Apetyt na czereśnie - Historia miłości według Agnieszki Osieckiej" tkwi właśnie w tej rozmowie, wymyślonej przez mistrzynię słowa - Agnieszkę Osiecką. Poetkę, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny. Swoje miłosne doświadczenia i refleksje przelewała na papier i pokazywała światu. Jednym z atutów przedstawienia są piosenki, które przenoszą rozmowę byłego małżeństwa w zupełnie inny wymiar, znany nam dzięki wybitnej autorce. Muzykę do przedstawienia skomponował Maciej Małecki, a na scenie zobaczymy Marię Niklińską - piosenkarkę, aktorkę teatralną i filmową  ("Ja Wam pokażę"; "Jutro idziemy do kina"), a także Rafała Olbrychskiego - aktora filmowego i piosenkarza. Przedstawienie uświetni pianistka Lena Ledoff. Przed nimi niełatwe zadanie skonfrontowania się z wieloma legendarnymi inscenizacjami i kreacjami, m.in. Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego w Teatrze Telewizji. Serdecznie zapraszamy na minimusical "Apetyt na czereśnie - Historia miłości według Agnieszki Osieckiej", oparty na tekście wyjątkowej artystki - Agnieszki Osieckiej. Sprawdź repertuar i zarezerwuj swoje bilety!

Obsada:
ONA: Maria Niklińska
ON: Rafał Olbrychski
Przy fortepianie: Lena Ledoff

Tekst: Agnieszka Osiecka
Muzyka: Maciej Małecki
Adaptacja: Anna Seniuk
Opieka reżyserska: Przemysław Dąbrowski
Konsultacje scenograficzne: Tatiana Kwiatkowska
Kostiumy: Wiganna Papina
Efekty dźwiękowe: Filip Kuncewicz

Pokaz przedpremierowy: 4 września 2023, Dom Sztuki w Warszawie

Bilety do nabycia na: tej stronie

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Na koncercie wystąpią: Maria Niklińska, Rafał Olbrychski, Lena Ledoff

Plakat Apetyt na czereśnie 231260

O artyście

ONA i ON. Siedzą na peronie dworca kolejowego. Lada moment pociągi odjadą i zawiozą ich w dwie różne strony. ONA wraca z rozprawy rozwodowej, ON też rozpoczyna nowy rozdział w życiu. Ten poprzedni dla obojga nie miał szczęśliwego zakończenia. Zaczynają więc wspominać. Dyskutują, analizują, kłócą się. Pragną zrozumieć, dlaczego znaleźli się na tym peronie. Co sprawiło, że wieloletnie małżeństwo musiało się skończyć. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają... Urok i sedno minimusicalu "Apetyt na czereśnie" tkwi właśnie w tej rozmowie, wymyślonej przez mistrzynię słowa - Agnieszkę Osiecką. Poetkę, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny. Swoje miłosne doświadczenia i refleksje przelewała na papier i pokazywała światu. Bilety do nabycia na:

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Znajdź nocleg w pobliżu