2023-11-25 - Spektakl Artur Żmijewski i Kuba Stankiewicz w spektaklu Królowa Bona - 209787 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeńSpektakl - Artur Żmijewski i Kuba Stankiewicz w spektaklu Królowa Bona

Plakat Artur Żmijewski i Kuba Stankiewicz w spektaklu Królowa Bona 209787
Kiedy: 2023-11-25, godzina 19:00:00
Gdzie: Lutynia (gm. Miękinia), Kulturalna Stodoła, Kościelna 2
Bilety od: 169.00zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu
Udostępnij:
Średnio 4.75 na 4 głosów

O wydarzeniu

Opis spektaklu muzycznego pt. „Bona Sforza D’Aragona, czyli jak zaczęła i skończyła polska królowa” z librettem Michała Zabłockiego i muzyką Kuby Stankiewicza.

Spektakl muzyczny o Bonie Sforzy powstał z okazji 500-lecia jej zaślubin z Zygmuntem Starym. Przedstawienie jest pokazem wirtuozerii aktorskiej, wokalnej i instrumentalnej, za muzykę odpowiada trzyosobowy zespół jazzowy najwyższej próby pod kierownictwem Kuby Stankiewicza.

Wyjątkowość projektu polega na połączeniu dwóch gatunków scenicznych. Koncert, skomponowany przez jednego z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, jest jednocześnie kameralną formą teatralną. Muzyka z tekstem tworzą lekką, dowcipną, a zarazem wzruszającą opowieść o jednej z najbardziej intrygujących postaci w naszej historii.

Perspektywa wrażliwej kobiety (w jej rolę wciela się Ewa Żmijewska) oraz narratora – współczesnego Stańczyka (Artur Żmijewski) uzupełniona jest także innymi spojrzeniami. Każde z artystów wciela się bowiem w wiele postaci, co bardzo urozmaica narrację i sceniczną formę spektaklu. Na fortepianie zagra niezawodny Kuba Stankiewicz.

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Na koncercie wystąpią:

Plakat Artur Żmijewski i Kuba Stankiewicz w spektaklu Królowa Bona 209787

O artyście

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

Znajdź nocleg w pobliżu