2022-07-15 - Koncert BAJM - 79616 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Koncert - BAJM

Kiedy: 2022-07-15, godzina 20:00:00
Gdzie: Gorzów Wielkopolski, Amfiteatr w Gorzowie, ul. Drzymały 26
Bilety od: 99.00zł

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne Znajdź nocleg w pobliżu

Koncert Bajm Sopot 2023-08-02
Beata i Bajm - The best of
Bilety na koncert Więcej

O wydarzeniu

BAJM
Jeden z najlepszych polskich zespołów pop-rockowych założony w Lublinie w 1978 r. przez Beatę Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego.

Nazwa grupy powstała od pierwszych liter imion założycieli.

Drogę do kariery otworzyła zespołowi nagroda w koncercie debiutów Festiwalu w Opolu w 1978 r. Bajm zajął tam drugie miejsce za piosenkę ?Piechotą do lata?.

Zespół wydał 14 płyt. Każda z nich okryła się złotem bądź platyną. Teksty do wszystkich piosenek napisała Beata Kozidrak.
Pierwszy album grupy zatytułowany BAJM przyniósł przeboje cieszące się wielką popularnością do dziś: ?Józek nie daruję Ci tej nocy?, ?Nie ma wody na pustyni?, ?Co mi Panie dasz?.
14-ta płyta zespołu BLONDYNKA ukazała się w marcu 2012r. Tak o albumie opowiada sama Beata:
- Wiosna to taki czas, kiedy odkrywamy swoje życie na nowo. Zaczynamy marzyć, wierzyć i planować. Właśnie dlatego ta pora roku wydawała się dla mnie idealna, aby oddać w Wasze ręce tak bardzo osobistą dla mnie płytę. Moje teksty są o mnie, ale dedykuję je wszystkim kobietom, niezależnie od tego, ile mają lat; czy są szczęśliwe, czy nie. Mam nadzieję, że nasza muzyka będzie dla Was ukojeniem i inspiracją.

BAJM ma na koncie 3 mln sprzedanych płyt. Zdobył kilkadziesiąt nagród i wyróżnień. W 2005 r. Beata odebrała Złotego Słowika za całokształt twórczości na Festiwalu w Sopocie.

Zespół koncertował w całej Europie, USA, Kanadzie i Wietnamie. Do tej pory dał ponad 5 000 koncertów.
Wśród największych przebojów grupy wymienia się piosenki: ?Płynie w nas gorąca krew?, ?Dwa serca, dwa smutki?, ?Małpa i ja?, ?Jezioro szczęścia?, ?Nagie skały?, ?Biała armia?, ?Ta sama chwila?, ?Szklanka wody?, ?Modlitwa o złoty deszcz?, ?Myśli i słowa?, ?Noc po ciężkim dniu?, ?Wiosna w Paryżu?.

Od 19 lat BAJM gra w składzie: Beata Kozidrak ? vocal, Piotr Bielecki ? gitara, Krzysztof Nieścior ? perkusja, Adam Drath ? gitara, Artur Daniewski ? gitara basowa. W 2000 r. do zespołu dołączyła Maria Dobrzańska, która gra na instrumentach klawiszowych.

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne

Na koncercie wystąpią:

O artyście

To wydarzenie już się odbyło
Sprawdź podobne

Znajdź nocleg w pobliżu