2022-08-22 - Koncert Bente Kahan: Home / Dom ? Moje żydowskie pieśni i historie - 89510 - Portal kapele.net

Koncert - Bente Kahan: Home / Dom ? Moje żydowskie pieśni i historie

Kiedy: 2022-08-22, godzina 19:00:00
Gdzie: Warszawa, Wawerska Strefa Kultury sala widowiskowa, ul. Żegańska 1a
Bilety od: 0.00zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Koncert Bente Kahan: Home / Dom ? Moje żydowskie pieśni i historie

Wielka dama muzyki żydowskiej po raz pierwszy w Wawrze. Bente Kahan: Home / Dom ? to osobisty spektakl o rodzinnych korzeniach z wykorzystaniem materiałów archiwalnych, sięgających aż do XIII w. Pieśni w jidysz i ladino, a także w innych językach europejskich. Zawiera autorskie teksty i kompozycje Bente Kahan. Grany na wielu międzynarodowych scenach.

Bente Kahan towarzyszyć będą muzycy od wielu lat razem z nią grający: Dariusz Świnoga - akordeon, pianino, vocal; Mirosław Kużniak ? skrzypce, mandolina.
Bente Kahan ? artystka żydowskiego pochodzenia urodzona w Norwegii. Pieśniarka, kompozytorka, aktorka i dramatopisarka. Jest bez wątpienia wielką i niepowtarzalną artystką, która potrafi przywołać całe piękno kultury żydowskiej i w sposób pełen miłości przekazać je współczesnym odbiorcom.
Od ponad 20 lat mieszka i działa we Wrocławiu. Założyła Fundację Bente Kahan. Była odpowiedzialna za remont Synagogi Pod Białym Bocianem oraz przyległych do niej przestrzeni kulturalnych. W odrestaurowanej synagodze założyła Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej, którego jest dyrektorką od 17 lat. Jej zarówno społeczna, jak i artystyczna działalność, polega na promowaniu i umacnianiu żydowskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego, także w kontekście Dolnego Śląska.

22.08.2022, godz. 19:00, Wawerskie Centrum Kultury, Sala Widowiskowa, wstęp wolny. Obowiązują wejściówki.

Pobierz wejściówki:
on-line - przez system Biletyna - https://wck-wawer.pl/kup-bilet
zakupione w kasie - w kasie WCK (pn-pt godz. 9.00-16.00)
Zapraszamy również na specjalnie przygotowany koncert GAN EDEN ku pamięci Dzieci i Wszystkich Pracowników Sanatorium im. Medema w Miedzeszynie działającego w latach 1926-1942. Koncert odbędzie się 26 sierpnia o godz. 20.00 na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi. Zagra kompozytor, klarnecista Paweł Szamburski z wybitnymi przedstawicielami nowej muzyki żydowskiej, alternatywnej, improwizowanej: Piotrem Domagalskim, Bartkiem Nazarukiem, Radkiem Polakowskim i Albertem Steczkowskim. Bilety do nabycia on-line lub w kasie Muzeum.

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu