2022-07-01 - Koncert Bester Quartet ? Get To Tango - 69515 - Portal kapele.net

Koncert - Bester Quartet ? Get To Tango

Kiedy: 2022-07-01, godzina 18:00:00
Gdzie: Kraków, Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
Bilety od: 70.00zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Dawid Bajgelman to była barwna i ważna postać w muzycznym świecie polskiego międzywojnia i lat wojny. Muzyk, kompozytor i dyrygent przez wiele lat związany z Łodzią. Komponował muzykę teatralną i kabaretową, kierował wieloma orkiestrami, pisał popularne szlagiery, ale w pamięci pozostanie przede wszystkim jako autor przejmujących, muzycznych opowieści z czasów Zagłady ? piosenek, które powstały w łódzkim getcie.

Projekt ?Droga do szczęścia? sięga do bogatej kompozytorskiej teki łódzkiego twórcy. Opracowania oraz aranżacji wybranych utworów Bajgelmana podjął się wybitny muzyk i kompozytor Jarosław Bester, założyciel i lider kultowej formacji Bester Quartet. Twórca o ogromnej wyobraźni i wrażliwości, który w sobie tylko znany sposób potrafi połączyć i zamknąć w dźwiękową magię muzyczne światy klasyki i współczesnego jazzu.

Obok lidera grającego na akordeonie, na scenie pojawią się znakomici muzycy współtworzący Bester Quartet: Ryszard Pałka? instrumenty perkusyjne, Dawid Lubowicz ? skrzypce oraz Maciej Adamczyk ? kontrabas. Do udziału w ?Get to Tango? Bester zaprosił dwoje wyjątkowych instrumentalistów: wiolonczelistę Krzysztofa Lenczowskiego oraz trębacza Michała Bylicę.

Absolutnie gwiazdorska jest obsada wokalna! Grażyna Auguścik ? niekwestionowana pierwsza dama polskiego jazzu, od lat mieszkająca w USA, odnosząca wielkie sukcesy artystyczne po obu stronach oceanu; Dorota Miśkiewicz ? obdarzona niezwykłym głosem i wyjątkowym wyczuciem frazy, laureatka wielu prestiżowych nagród muzycznych i festiwali oraz Jorgos Skolias ? legendarna postać na muzycznej scenie, wybitny i charyzmatyczny artysta o niespotykanej, intrygującej barwie głosu i niezwykłych umiejętnościach improwizatorskich.

Autorką literackich przekładów tekstów wybranych piosenek z języka jidysz na polski jest Anna Rozenfield, a pomysłodawcą projektu jest Miron Zajfert, autor wielu interesujących telewizyjnych i teatralnych inscenizacji muzycznych. Twórca festiwalu Nowa Muzyka Żydowska.

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu