2023-04-29 - Koncert Błażej Król - W każdym (polskim) mieście - 131342 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Koncert - Błażej Król - W każdym (polskim) mieście

Kiedy: 2023-04-29, godzina 19:00:00
Gdzie: Bielsko-Biała, Cavatina Hall, ul. Dworkowa 2
Bilety od: 129.00zł

Kup Bilety na koncert Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

Błażej Król jest wokalistą, autorem tekstów oraz kompozytorem. Muzyk posługuje się bardzo różnorodnymi formami wyrazu, swobodnie operując tak klasycznymi środkami, jak i wplatając w nie niekonwencjonalne elementy. Jego piosenki trudno nazwać tylko piosenkami, ponieważ są przejawem jawnej artystycznej fuzji, łączącej w sobie muzyczną brawurę oraz poetycką wrażliwość. Kuszące słowa podane są na psychodelicznym gruncie, symbolizm łamie się na paraliżujący realizm, zaskakują eksperymenty ze strukturą i igranie z konceptem utworu.

Do tej pory artysta wydał sześć solowych płyt: ?Nielot? (2014), ?Wij? (2015), ?Przez sen? (2016), ?Przewijanie na podglądzie? (2018), ?Nieumiarkowania? (2019) oraz ?Dziękuję? (2021). W 2019 roku otrzymał prestiżowy Paszport Polityki ?za dar zamykania osobistych emocji w piosenkach o atrakcyjnej, zwięzłej i melodyjnej formie. Za wyobraźnię, wierność autorskiej wizji i umiejętność przekonania do niej słuchaczy?. Rok później został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Autor Roku i razem z Darią Zawiałow oraz Igo dołączył do Orkiestry Męskiego Grania.
Siódmy album Błażeja Króla zatytułowany W KAŻDYM (polskim) DOMU ukaże się w już w przyszłym roku ? dokładnie w urodziny artysty, 9 lutego. Na krążku znajdują się single ?Miałem już nie tańczyć?, ?10 lat? oraz duet ?Przyszedłem tu?? nagrany razem z Quebonafide. Artysta pożegnał się z erą ?DZIĘKUJĘ? i wraca w zupełnie nowej, nieznanej dotąd odsłonie. Znajome, czasami trudne, czasami kojące emocje, Błażej Król położył na popowych fundamentach, co zaowocowało stworzeniem refleksyjno-tanecznego krążka.

Błażej Król z płytą ?W KAŻDYM (polskim) DOMU? zagra siedemnaście koncertów w siedemnastu różnych miastach, a występy będą pełnym, konceptualnym, muzyczno-wizualnym show z wykorzystaniem scenografii. Artysta podczas koncertów promujących album ?W KAŻDYM (polskim) DOMU? przedstawi publiczności materiał ze swej najnowszej płyty a także wykona swoje największe przeboje. Do zobaczenia W KAŻDYM (polskim) MIEŚCIE!

Kup Bilety na koncert

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety na koncert

Znajdź nocleg w pobliżu