2023-04-17 - Spektakl Byk - 154602 - Portal kapele.net

Szukaj wydarzeń


Spektakl - Byk

Kiedy: 2023-04-17, godzina 19:00:00
Gdzie: Częstochowa, Filharmonia Częstochowska, ul. T.W. Wilsona 16
Bilety od: 80.00zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu

O wydarzeniu

?Byk? to drugi po ?Pokorze? tekst dramatyczny Szczepana Twardocha, autora bestsellerowych powieści m.in ?Króla?, ?Morfiny? i ?Dracha?. Bohaterem monodramu jest Robert Mamok (na scenie Robert Talarczyk), który w dwóch językach, po polsku i po śląsku zmaga się z własną tożsamością klasową i etniczną. Oto mężczyzna w kryzysie: mocuje się ze swoją winą i słabościami, waży sukcesy i klęski, konfrontuje się z wagą rodzinnej tajemnicy, z brzemieniem surowego, śląskiego wychowania, z rozpaczą, gniewem i goryczą.

Roboczku, p?dź sam yno do ?py, dej licko. Robert, powiedz księdzu wierszyk. Taki zdolny, ale leniwy. Panie Robercie, mistrzu, zapraszamy! Panie Robercie, czy to pan jest na tych zdjęciach? Czy pan jest pod wpływem narkotyków? A teraz przed państwem Robert Mamok, skandalista i prowokator! Panie Robercie, może pan coś powie po śląsku?? Robert, musisz mówić o swoich emocjach. Nie możesz się bać swoich emocji, Robert. Tato, jesteś tam? Tato! Robert, skurwysynu, jak mogłeś mi to zrobić? Robert, myślisz, że oni nas widzieli razem? Taki stary, a taki głupi. Tak bardzo się na panu zawiedliśmy, panie Robercie.

Spektakl spotkał się z bardzo dobrym odbiorem widzów i krytyki. W przygotowywanym przez miesięcznik ?Teatr? zestawieniu Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2021/2022 zbierającym opinie krytyków ?Byk? został wymieniony aż trzykrotnie: jako najlepsza nowa polska sztuka (Przemysław Skrzydelski), rola Roberta Talarczyka jako najlepsza rola męska (Tomasz, Domagała, Jacek Sieradzki), a Marcel Sławiński jako twórca w kategorii Najlepsza scenografia (Kalina Zalewska).

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią:

O artyście

Kup Bilety do teatru

Znajdź nocleg w pobliżu